EN

3.07.2023, 11:07 Wersja do druku

Warszawa. Półkolonie teatralne dla młodzieży w Teatrze Polskim

Przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia, po raz kolejny w Teatrze Polskim w Warszawie, odbędą się wielokulturowe półkolonie teatralne w ramach programu Lato w teatrze. 

fot. mat. teatru

W tym roku punktem wyjścia dla pracy będzie wiersz „Leżenia” Mirona Białoszewskiego. Przewidziane są warsztaty cyrkowe, muzyczne, scenograficzne, literackie i tytułowe leżenie.

Teatr Polski w Warszawie, Fundacja „Pracownia Inspiracji Społecznych” oraz Fundacja Ocalenie posługując się językiem teatru, planują zachęcić młodych ludzi do twórczych poszukiwań. Od 31 lipca do 13 sierpnia, wykorzystując naprzemiennie relaksację i zajęcia z nurtu pedagogiki cyrku, grupa będzie zabiegać o wzmocnienie uważności i wrażliwości, a przy tym odkryje pożytki płynące z leżenia. Program zakłada naukę wyrażania i nazywania emocji, a tym samym pomoc w odnalezieniu się w świecie, w którym wszystko wydarza się szybko, albo i za szybko. Uczestniczki i uczestnicy poznają siłę i znaczenie odpoczynku, przeanalizują przyczyny i skutki braku przestrzeni dla siebie i pochodnych stanów ducha, z którymi zmaga się uczestnik miejskiego życia. Działania będą inspirowane wierszem „Leżenia” Mirona Białoszewskiego.

Na koniec półkolonii, 13 sierpnia o 16.00, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie, przewidziany jest pokaz pracy warsztatowej przygotowany przez uczestników i uczestniczki.

Warsztaty skierowane są do młodych osób w wieku od 14 do 18 lat. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne Obowiązują zapisy przez formularz dostępny na stronie Teatru Polskiego w Warszawie. 

https://teatrpolski.waw.pl/pl/aktualnosci/z_zycia_teatru?id_act=2494

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów i instruktorki z różnych dziedzin sztuki: Paulinę Chodnicką, Adrianę Sadowską, Mariię Shtykh, Tomasza Kościuszko, Kamila Gałasa, Marcina Bartnikowskiego, Marcina Bikowskiego, Mateusza Boruszczaka.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.facebook.com/instytutteatralny

www.facebook.com/programLatowteatrze

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne