EN

17.09.2020, 12:24 Wersja do druku

Warszawa. Pokaz spektaklu "Tanz 23/34"

mat. organizatora

Curie City zaprasza 3 października na spektakl o berlińskich artystach z lat 20.

Dwóch zapomnianych artystów z Berlina lat 20 - awangardowy tancerz związany z dadaistycznymi kabaretami, Henri Châtin-Hoffman, i niezwykły kompozytor, antyfaszysta i przyjaciel Waltera Benjamina, Ernst Schoen, spotkają się jeszcze raz sto lat później w Warszawie.
 
Spektakl "Tanz 23/24" inspirowany tymi dwiema niezwykłymi postaciami jest eksperymentalną rekonstrukcją wieczoru tanecznego z 1924 roku, w którym Henri Châtin-Hofmann wystąpił do utworów wielu wybitnych kompozytorów z epoki, w tym, między innymi, Ernsta Shoena, Karola Szymanowskiego czy Gian Francesco Malipiera.
 
Dwie tancerki i choreografki - Lucie Palazot i Alka Nauman, podejmą tę twórczą próbę wyobraźni improwizując w kostiumach z oryginalnego wieczoru Châtin-Hofmanna, specjalnie na tę okazję zrekonstruowanych przez Alicię Gladston.
Na fortepianie akompaniować im będzie sam wnuk Waltera Benjamina, kompozytor i pianista Samuel Draper.

Wydarzenia towarzyszące:
 •    performatywny wykład światowej sławy specjalistów od Waltera Benjamina - prof. Esther Leslie i dr Sama Dolbeara na temat sztuki awangardowej i antyfaszyzmu w latach 1920-1930 w Berlinie.
•    wystawa archiwaliów dotyczących Bauhausu, Ernsta Shoena oraz Waltera Benjamina
 
Wystawa i performatywny wykład odbędą się o godzinie 15:00 w Curie City (Tamka 36).
Spektakl Tanz 23/24 o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
 
Ww związku z ograniczoną liczbą miejsc (obostrzenia w związku z COVID-19) na spektakl obowiązują zapisy mailowe:  [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

17.09.2020

Wątki tematyczne