EN

3.09.2021, 09:19 Wersja do druku

Warszawa. Pokaz spektaklu "Legendy warszawskie" w Arkadach Kubickiego - w niedzielę

Inne aktualności

Zamek Królewski w Warszawie i stołeczny Teatr Lalka zaplanowały 5 września na scenie w Arkadach Kubickiego pokaz spektaklu "Legendy warszawskie, czyli baśniowe dzieje miasta" w reżyserii Jarosława Kiliana - poinformowano na FB Teatru Lalka.

Jak wyjaśniono, "spektakl grany w ramach Pikniku Jubileuszowego Zamku Królewskiego w Warszawie".

"5 września 2021 r. w godz. 10-20 odbędzie się Piknik Jubileuszowy upamiętniający 50. rocznicę odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Całodzienne rodzinne świętowanie zaplanowano w scenerii Ogrodów Królewskich i Arkad Kubickiego" - czytamy na stronie Zamku Królewskiego.

W programie Pikniku znalazły się: koncerty (melodie wiedeńskie w wykonaniu zespołu Amabile, gwiazda wieczoru Bilon i Nowa Ferajna prezentujący materiał z nadchodzącej płyty "Warszawski Rapton"), pokazy fechtunku i broni historycznej, sztuki florystycznej, mody i etykiety XVIII w.

Zaplanowano też lot balonem nad Zamkiem Królewskim oraz atrakcje dla rodzin – spektakl "Legendy warszawskie" Teatru Lalka oraz happening "Motyle" Teatru Akt.

Bezpłatnie będzie można zwiedzić Zamek Królewski specjalną trasą prowadzącą przez Apartamenty Wielki i Królewski.

Szczegółowy program wydarzenia znaleźć można na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/historia/jubileusz-odbudowy/piknik-jubileuszowy/program-atrakcji-pikniku-jubileuszowego.

Autorami adaptacji cyklu siedmiu "Legend warszawskich" Artura Oppmana ("Or-ota") są Jarosław Kilian i Aleksandra Rembowska. Scenografię i lalki zaprojektowała Martyna Kander. Twórcą muzyki i opracowania muzycznego jest Grzegorz Turnau.

W obsadzie "Syreny" występują: Bartosz Budny, Rafał Derkacz i Olga Ryl-Krystianowska. W obsadzie "Kościoła Panny Marii" - Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki. W "Bazyliszku" zobaczymy: Anetę Harasimczuk, Romana Holca i Wojciecha Słupińskiego. W obsadzie "Złotej kaczki" występują Agnieszka Mazurek i Tomasz Mazurek. W obsadzie "Białej damy" - Grzegorz Feluś i Mirosława Płońska-Bartsch. W obsadzie "Chrystusa Cudownego u Fary" zobaczymy Beatę Dudę-Perzynę i Andrzeja Perzynę. W obsadzie "Zbójców" występują Anna Porusiło-Dużyńska i Piotr Tworek.

Autorami adaptacji są Jarosław Kilian i Aleksandra Rembowska. Reżyseria - Jarosław Kilian. Scenografię i lalki zaprojektowała Martyna Kander. Muzyka i opracowanie muzyczne - Grzegorz Turnau.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pokazy przedstawienia - 5 września o godz. 11 i 13.30 na scenie w Arkadach Kubickiego.

Źródło:

PAP