EN

16.10.2023, 10:53 Wersja do druku

Warszawa. Po dwóch latach na deski teatru wraca spektakl „Don Kichot”

Po dwóch latach od premiery, Teatr Soho oraz Studio Teatralne Koło wracają ze spektaklem „Don Kichot” wg Miguela de Cervantesa w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Spektakle odbędą się w październiku, listopadzie oraz grudniu w Teatrze Potem-o-tem.

fot. mat. teatru

Uniwersalizm mitu błędnego rycerza z Manczy pozwala nadać szerszy kontekst naszej opowieści. O czym to będzie przedstawienie? O marzeniach. Okolicznościach w jakich się rodzą i umierają. O uporze w dążeniu do nich. O nas samych. O rozpaczy kiedy rozwiewa je wiatr przyziemnej codzienności. W kontekście postaci literackiej, o aktorze, który wciela się w postać i gra nie swoje życie, odbywa marzycielską podróż. Interesuje nas postawa marzyciela – dziś, współcześnie. Czy współczesny marzyciel to ciągle niepoprawny romantyk? W spektaklu w reżyserii Igora Gorzkowskiego występują Aleksandra Batko, Maciej Cymorek, Igor Kowalunas, Wiktor Korzeniewski, Bartosz Mazur.

W tym roku spektakl odbędzie się w kilku terminach w siedzibie Teatru Potem-o-tem przy ul. Nowolipki 2/2a w Warszawie:

18 i 19 października, g. 19.00

17, 18, 19 listopada, g. 19.00

7, 8, 9 grudnia, g. 19.00.

Bilety na spektakl dostępne są do kupienia na platformie Kicket - https://kicket.com/wydarzenia/w/warszawa/w/teat....

O Organizatorach

Teatr Soho to niezależny teatr prowadzony przez Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło. Stowarzyszenie skupia aktorów warszawskich scen, reżyserów, absolwentów Wiedzy o Teatrze i innych wydziałów nauk humanistycznych wokół idei teatru kameralnego. W trakcie spektakli Teatru Soho, widzowie stają się nie tylko uczestnikami, ale również i współtwórcami.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne