EN
1.03.2022, 13:26 Wersja do druku

Warszawa. PISF uruchomił na stronie internetowej zakładkę "Pomoc dla Ukrainy"

Inne aktualności

Uruchamiamy na stronie internetowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) specjalną zakładkę "Pomoc dla Ukrainy" dedykowaną ukraińskim filmowcom. Znajdują się na niej najważniejsze informacje dotyczące naszych działań w zakresie wsparcia oraz ogłoszenia o pracę - czytamy na stronie PISF.

"W wyniku agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę chcemy zapewnić o naszej solidarności z całym społeczeństwem ukraińskim oraz wyrazić sprzeciw wobec ataku łamiącego wszelkie zasady prawa międzynarodowego" - napisano. "Ukraina jest demokratycznym państwem i naszym sąsiadem w sercu Europy, dlatego z całą stanowczością włączamy się w akcję pomocy dla naszych koleżanek i kolegów z branży filmowej, a także przyłączamy się jako PISF do apelu Ukraińskiej Akademii Filmowej w sprawie bojkotu rosyjskiej kinematografii" - podkreślono w informacji.

Jak wyjaśniono, na stronie internetowej PISF uruchomiono specjalną zakładkę "Pomoc dla Ukrainy” dedykowaną ukraińskim filmowcom. Znajdują się na niej najważniejsze informacje dotyczące działań PISF w zakresie wsparcia oraz ogłoszenia o pracę.

Poinformowano, że PISF organizuje pomoc dla filmowców z Ukrainy w poniższym zakresie: "w trybie pilnym tworzymy fundusz wspierający polsko–ukraińskie inicjatywy filmowe i kulturalne; będziemy systematycznie publikować w zakładce +Pomoc dla Ukrainy+ ogłoszenia o pracę; zwróciliśmy się do EFAD (European Film Agency Directors Association) z prośbą o zgłaszanie ofert pracy dla ukraińskich filmowców; udostępniamy przestrzeń biurową dla filmowców ukraińskich". "Chętnych, niemających możliwości i warunków do pracy, prosimy o zgłaszanie się na adres mailowy [email protected]" - dodano.

Ponadto PISF zaoferował pomoc prawną dla ukraińskich filmowców.

"Wszelkie ogłoszenia o pracy dla naszych koleżanek i kolegów z branży prosimy kierować na adres mailowy: [email protected]" - napisano, dodając, że osobą kontaktową po stronie Instytutu jest Marzena Kleban.

Zaznaczono, że "wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zapewnić pracę w realizacji produkcji audiowizualnych tym, którzy są obecnie w dramatycznej sytuacji". "Dlatego prosimy Państwa o zaangażowanie oraz przesyłanie ofert, które będzie można rozdysponować pomiędzy filmowców z Ukrainy" - napisano.

"Wierzymy, że siła tkwi w solidarności ludzi" - podkreślono na stronie PISF.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne