EN
8.02.2022, 08:53 Wersja do druku

Warszawa. Paweł Deląg zwrócił uwagę widzowi w teatrze na brak maseczki

Inne aktualności

Aktor Paweł Deląg został zwyzywany za to, że zwrócił uwagę jednemu z widzów w teatrze w Warszawie, że ten nie ma założonej maseczki. Pisze Norbert Frątczak w Gazecie Wyborczej.

O zdarzeniu, do którego doszło w zeszły weekend w jednym z warszawskich teatrów, Paweł Deląg napisał na swoim profilu na Instagramie. Aktor został zwyzywany po tym, jak zwrócił uwagę jednemu z widzów, że ten nie ma maseczki.

"O mało nie dostałem w twarz, a przynajmniej zostałem dobrze zabluzgany" - relacjonuje. I dodaje: "Podziwiam odwagę moich kolegów, którzy w takich warunkach pracując, narażając zdrowie (a może i życie) nie tylko swoje własne, ale przecież i bliskich, grają, dając widzom rozrywkę w ten trudny czas. Powiedziałbym, iż jest to wręcz prawdziwe bohaterstwo". 

Aktor ma też żal do obsługi teatru, że ta nie zwracała uwagi, czy widzowie siedzący na sali mają założone maseczki. "W samym piku pandemii, mamy wysoką falę zachorowań, a praktycznie zero, powtarzam zero zasad bezpieczeństwa. Znudzona młoda obsługa wydała licznie przybyłej widowni deklarację dotyczącą Covid, która to, ta deklaracja, zupełnie nie była weryfikowana przez obsługę, można było wpisać dane wyssane z palca. Obsługa teatru nie pytała również o paszport Covid, mimo iż Pani w kasie zadała pytanie, czy takowy posiadam. Potwierdziłem, że tak, ale tylko padło pytanie a do sprawdzenia już nie doszło" - napisał w mediach społecznościowych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Paweł Deląg zwrócił uwagę widzowi w teatrze na brak maseczki. "O mało nie dostałem w twarz"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Norbert Frątczak

Data publikacji oryginału:

07.02.2022 20:33

Wątki tematyczne