EN

1.09.2020, 16:32 Wersja do druku

Warszawa. Otwarcie sezonu 2020/21 w Teatrze Dramatycznym

Nowy sezon 2020/21 Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy otworzy w czwartek o godz. 19.30 na Małej Scenie w PKiN prezentacją "Fatalisty" Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego. Przedstawienie pokazane zostanie również 5 września.

"Już w tym tygodniu zapraszamy na nasze sceny: pierwsze spektakle 3, 4, 5 i 6 września" - poinformowała PAP kierowniczka ds. PR Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy Weronika Doboszyńska.

"Fatalista" to historia romantyczna. "Lata trzydzieste XX wieku, Warszawa, ulica Krochmalna, syn rabina, córka kupca. On wraca do domu ze śladem szminki na policzku i nie chce jeść jej rosołu. Ona po południu umówiona była z kuzynką, choć widziano ją w męskim towarzystwie, a rosół celowo podała mu zbyt gorący. Bo czy jeśli obydwoje mają po dwa romanse, to można powiedzieć, że są kwita?" - napisano w opisie przedstawienia.

4 września na Scenie im. G. Holoubka w PKiN zaprezentowany zostanie "Hamlet" Szekspira w reż. Tadeusza Bradeckiego. Początek spektaklu o godz. 19.

"+Hamlet+ w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany jest w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna" - czytamy na stronie Teatru Dramatycznego.

Tragedia Szekspira jest grana po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie Piotra Kamińskiego.

Również 4 września o godz. 19 na Scenie Przodownik (ul. Olesińska 21) zostanie pokazany spektakl "I że cię nie opuszczę" Gerarda Watkinsa w reż. Aldony Figury.

"Annie i Pascal poznają się w drodze do pracy. Rachida i Liam spotykają się przypadkiem pod domem dziewczyny. Zakochani krok po kroku zbliżają się do siebie. Jednak wraz z rosnącym uczuciem, w ich związkach pojawia się coś jeszcze Różnice temperamentów, upodobań, a nawet drobne rozbieżności stają się podłożem konfliktów. Od pozornie nic nieznaczących słów, przez coraz bardziej niepokojące gesty, mechanizm przemocy zostaje wprawiony w ruch, by stać się narzędziem kontroli i wyrazem despotycznej miłości" - napisano w opisie przedstawienia.

Oba spektakle, "Hamlet" oraz "I że cię nie opuszczę", będą grane także 6 września.

Więcej informacji o przedstawieniach na stronie.

Źródło:

PAP