EN
1.04.2022, 15:34 Wersja do druku

Warszawa. Open Call do Polskiej Sieci Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca 2022 ogłasza konkurs w formule Open Call na spektakle taneczne zrealizowane przez zawodowych artystów tańca współczesnego. Celem przeprowadzenia otwartego naboru jest wsparcie niezależnych tancerzy, poprzez umożliwienie im prezentacji własnej twórczości w największych ośrodkach kultury w Polsce.

fot. mat. organizatora

Po raz kolejny rusza Polska Sieć Tańca, inicjatywa, której celem jest stworzenie warunków do prezentacji na terenie całego kraju spektakli tańca współczesnego, realizowanych zarówno przez zespoły instytucjonalne jak i tancerzy niezależnych.

Naszym marzeniem jest aby ta sieć pokryła cała Polskę przyczyniając się do popularyzacji tańca współczesnego i jednocześnie będąc motorem wymiany doświadczeń w samym środowisku tańca – mówi Karol Urbański, Zastępca Dyrektora NIMiT kierujący Departamentem Tańca. – W tym roku Polska Sieć Tańca startuje w nieco zmienionej formule ze względu na to, że ze współpracy z Siecią zrezygnowali Maciej Kuźmiński i Alicja Berejowska, a trudnego zadania koordynowania działań PST w imieniu organizatora czyli Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca podjął się Maciej Kotarba. Trzymamy kciuki!

Jak co roku w ramach Polskiej Sieci Tańca będzie można zobaczyć spektakle znajdujące się „w puli sieci”, na którą składają się propozycje Rady Sieci i produkcje wybrane przez niezależną komisję w ramach organizowanego przez NIMiT konkursu w formule Open Call.

– Jestem pewien, że tegoroczna oferta repertuarowa PST będzie różnorodna, że zaprezentujemy spektakle ważne i wartościowe, które spotkają się z uznaniem polskiej publiczności mówi Maciej Kotarba, koordynator Polskiej Sieci Tańca.

Trzy wybrane przez Komisję Konkursową Wieczory taneczne pojadą w 2022 roku w torunée po instytucjach partnerskich Polskiej Sieci Tańca. Wybrani z Konkursu wnioskodawcy otrzymają od Organizatora i Partnerów Sieci wynagrodzenie, nocleg, dofinansowanie dla Menedżera Zespołu, roczną promocję nominowanych Artystów, wsparcie organizacyjne i administracyjne oraz gwarantowaną liczbę zamówień.

Powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa, złożona z przedstawiciela Rady Sieci oraz dwóch niezależnych ekspertów zewnętrznych, spośród poprawnych formalnie i nadesłanych w terminie wniosków, zarekomenduje trzy taneczne wieczory, które wejdą do repertuaru Polskiej Sieci Tańca w 2022 roku.

Proces składania wniosków polega na wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Organizatora. Termin składania wniosków upływa dnia 13 kwietnia br. o godz. 23:59. Niewypełnienie wymaganych w formularzu informacji, niezałączenie uzupełnionego kosztorysu bądź brak akceptacji załączonych oświadczeń spowoduje odrzucenie wniosku z przyczyn formalnych.

Wynik Open Call zostanie ogłoszony do 28 kwietnia br.

Regulamin Konkursu i formularz online oraz wzór kosztorysu dostępne są na stronach Organizatora i Polskiej Sieci Tańca: nimit.pl, pst.info.pl oraz poniżej:

Regulamin Konkursu oraz wzór kosztorysu: linklink.pl

Formularz zgłoszeniowy online:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDok-85f0qnnBNuWMSYTvyPeX-DSZuapNpxBeblQxeb5Ke8A/viewform?usp=pp_url

Osoby odpowiedzialne za realizację Konkursu:

Karol Urbański – Z-ca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Maciej Kotarba – Koordynator Polskiej Sieci Tańca

Osoba do kontaktu: [email protected]

O Polskiej Sieci Tańca

Pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Organizatorem PST jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

https://nimit.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany