EN
27.12.2021, 15:55 Wersja do druku

Warszawa. Nowatorska formuła Videoteatru POZA i warszawskie wątki w jego spektaklach

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku Fundacja Lab.Lab zaprasza na wyjątkowe wydarzenie teatralne online, wirtualną podróż po Warszawie z Videotearem Poza, legendarną formacją Jolanty Lothe i Petera Lachmanna. 

fot. mat. Fundacji Lab.Lab

Uczestnicy bezpłatnego wydarzenia online na FB @videoteatr będą mogli zobaczyć: 

- fragmenty kultowych spektakli, które dotyczą Warszawy i dziedzictwa kulturowego miasta, takie jak “Sny o mieście W.”. Występują w nich, m.in. Jolanta Lothe, Adam Woronowicz, Mateusz i Stanisław Banasiukowie, Zbigniew Konopka, a także Raphael Rogiński, formacja PolpoMotel i wiele innych. 

- archiwalne i rzadko upubliczniane nagrania na temat videoteatru oraz wywiady z lat 1990-2000 z ich twórcami, Jolantą Lothe-Kajzar i Peterem Lachmannem. Oprócz założycieli formacji pojawiają się w nich wybitne postaci teatru, sztuki, literatury i świata niezależnych mediów takie jak Richard Demarco (kurator), Tomasz Raczek (dziennikarz) i wiele wiele innych. 

Bogaty materiał audiowizualny został uzupełniony współczesnym komentarzem Petera Lachmanna, reżysera, VJ’a i współzałożyciela Videoteatru Poza, który w projekcie pełni rolę autora oraz kuratora. 

Wydarzenie rozpocznie się 29 grudnia br. o 21.00 i potrwa do 6 stycznia 2022 r. na FB Lothe Lachmann Videoteatr Poza @videoteatr. Wstęp jest bezpłatny. Wystarczy dostęp do sieci internetowej i FB. 

LLT POZA: https://lothe-lachmann-videoteatr.com

Źródło:

Materiał nadesłany