EN
3.06.2022, 08:28 Wersja do druku

Warszawa. Najmłodsi mieszkańcy świętują również w weekend, czeka ich sporo atrakcji

Podczas weekendu na najmłodszych warszawiaków czekają atrakcje przygotowane przez miasto z okazji Dnia Dziecka, m.in. gry terenowe, warsztaty taneczne i spektakle teatralne w plenerze. Imprezy rozpoczną się już w piątkowy wieczór.

W ten weekend w Warszawie odbędą się wydarzenia z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez stołeczne domy kultury i urzędy dzielnicowe.

Ośrodek Kultury Ochoty OKO w piątek, 3 czerwca, między godz. 19 a 23 zorganizuje Nocny Dzień Dziecka pod hasłem "W księżycowym pyle". W Parku Szczęśliwickim odbędą się nie tylko warsztaty plastyczne, ceramiczne, cyrkowe czy taneczne, ale i gra terenowa, spektakl teatralny i zabawy z postaciami z bajki. Ponadto widzowie będą mogli obejrzeć pokazy tańca irlandzkiego i breakdance oraz widowisko fabularne z fluorescencyjnymi bębnami. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie Color Fest Party - fluorescencyjny festiwal księżycowego pyłu.

W mokotowskim Domu Kultury Kadr w sobotę, 4 czerwca, zorganizowany zostanie cykl kreatywnych warsztatów: robienie ciasteczkowych lizaków, spektakl kukiełkowy "Czerwony kapturek", nauka robienia lalek i zajęcia z robotyki.

Dla pragnących spędzić Dzień Dziecka w plenerze Dom Kultury Włochy przygotował atrakcje w ogrodzie. 4 czerwca między godz. 12.30 a 15 widzowie będą mogli obejrzeć spektakl teatru Sceny Elfów "Sklep z zabawkami" oraz wziąć udział w warsztatach tanecznych i nauczyć się robić kwiaty z krepy włoskiej.

W niedzielę, 5 czerwca, odbędzie się Piknik rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka "Bemowo moja bajka". W Parku Górczewska najmłodsi będą mogli obejrzeć występ iluzjonisty, udekorować torby ekologiczne i wziąć udział w warsztatach plastycznych. W amfiteatrze Bemowo widzowie zobaczą bajkowe animacje oraz przedstawienie "Morskie opowieści".

Źródło:

PAP