EN
27.10.2022, 16:31 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: rozpoczął się nabór wniosków do Programów Ministra na rok 2023

Do 30 listopada można składać wnioski do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023 - podało MKiDN. Wyjątkiem są nabory do programów "Ochrona zabytków" i "Wspieranie archiwów, bibliotek i muzeów za granicą", które kończą się odpowiednio 28 i 9 listopada.

Inne aktualności

"Dzięki Programom Ministra wsparcie finansowe mogą otrzymać działania z zakresu kultury oraz ochrony dziedzictwa kulturowego i historycznego, obejmujące m.in. szeroko rozumianą edukację, działalność artystyczną, kulturę cyfrową, działania promujące czytelnictwo, a także projekty infrastrukturalne" - napisano na stronie MKiDN.

Przypomniano, że w 2021 r. w ramach Programów Ministra przyznano łącznie ponad 240 mln zł na cele kulturalne.

Wyjaśniono, że "programy ministra z zakresu kultury mają na celu dofinansowanie zadań o charakterze projektowym z wyłączeniem stałej działalności kulturalnej podmiotów". "Skierowane są one do instytucji kultury, organizacji pozarządowych, instytucji filmowych, szkół i uczelni wyższych, jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów gospodarczych, kościołów i związków wyznaniowych oraz ich osób prawnych" - wskazano w komunikacie.

W 2023 r. można składać wnioski do 32 Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje o Programach znajdują się pod adresem.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne