EN
14.03.2022, 18:32 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: ogłoszono wyniki naboru do programu „Teatr”

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński rozdysponował ponad 7 mln 500 tys. zł na dotacje w ramach programu „Teatr”. Dofinansowania otrzymało 63 beneficjentów - poinformowano w poniedziałek na Fb resortu kultury.

Inne aktualności

Jak wyjaśniono, "celem programu jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze".

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu "Teatr" w wysokości ponad 7 mln 500 tys. zł. Wśród 63 beneficjentów najwyższe dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł otrzymał toruński Teatr im. Wilama Horzycy na przygotowanie kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "KONTAKT". Najniższą dotację w wysokości 35 tys. zł otrzymał Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie na organizację jubileuszu 110. rocznicy urodzin Jana Dormana.

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie na organizację Festiwalu Nowe Epifanie otrzymało dotację w trybie dwuletnim (na lata 2022 i 2023), a lubelskiemu Teatrowi im. J. Osterwy na projekt "Scena Reduta", czyli organizację przeglądu spektakli na scenach województwa lubelskiego, przyznano dofinansowanie na najbliższe trzy lata (298 tys. zł w 2022 r. i po 300 tys. zł na lata 2023-24).

"W przypadku jeśli złożony przez wnioskodawcę projekt nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów - przysługuje możliwość złożenia odwołania" - napisano na stronie MKiDN. Wyjaśniono, że odwołania należy składać do 24 marca za pośrednictwem systemu EBOI.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne