EN

30.11.2020, 18:29 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: Nabór wniosków do Programów Ministra 2021 przedłużony do czwartku

Inne aktualności

Do 3 grudnia do godziny 17 został przedłużony nabór wniosków do Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego na 2021 rok - podał w poniedziałek resort kultury na swojej stronie internetowej.

Jak poinformowano, decyzja o przedłużeniu terminu składania wniosków wynika z bardzo dużego zainteresowania Programami Ministra i związanego z nim obciążenia systemu EBOI. Wydłużenie terminu powinno umożliwić wszystkim zainteresowanym poprawne złożenie aplikacji.

O dofinansowanie mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, instytucje filmowe, szkoły i uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe oraz podmioty gospodarcze.

"W naborze na 2021 r. utrzymano ułatwienia dla wnioskodawców i beneficjentów związane z realizacją zadań w okresie pandemii: ograniczenie wymagań odnośnie wkładu własnego wnioskodawców, utrzymanie większej elastyczności w określaniu kosztów kwalifikowanych, rozszerzenie części programów o możliwość realizacji działań i samodzielnych zadań on-line oraz możliwość wprowadzenia przez ministra uproszczonych procedur dotyczących realizacji zadań, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie to uzasadniać" - podał MKiDN w październiku br. ogłaszając rozpoczęcie naboru.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne