EN

24.01.2022, 08:26 Wersja do druku

Warszawa. Min. Gliński: z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Barbary Krafftówny

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Barbary Krafftówny - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. O śmierci aktorki poinformował w niedzielę Związek Artystów Scen Polskich.

fot. Archiwum Leszczyński/PAP

"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Barbary Krafftówny, niezapomnianej Felicji z +Jak być kochaną+, znakomitej aktorki, która mimo trudnych osobistych doświadczeń do końca zachowała pogodę ducha, uśmiech i niepowtarzalny urok" - napisał w niedzielę wicepremier.

"W 2019 r. miałem wielką przyjemność przekazać Pani Barbarze nagrodę ministra za całokształt dokonań artystycznych. Dzisiaj z żalem dziękuję za wszystko. Niech spoczywa w pokoju!" - napisał szef resortu kultury.

ZASP podał w niedzielę, że Barbara Krafftówna "pozostając do ostatnich chwil wśród swoich przyjaciół w Domu Artystów w Skolimowie, odeszła dziś w nocy". Aktorka miała 93 lata.

Barbara Krafftówna zagrała m.in. Felicję w "Jak być kochaną" Wojciecha Hasa, Honoratę w "Czterech pancernych..." i Leokadię w "Banku nie z tej ziemi". Była pierwszą na scenie Iwoną Księżniczką Burgunda i gwiazdą Kabaretu Starszych Panów.

Źródło:

PAP