22.09.2021, 16:44 Wersja do druku

Warszawa. "Miłość po dwóch stronach Atlantyku" - premiera w Spektaklove

proj. Artur Krutowicz i Bożenna Intrator

"Miłość po dwóch stronach Atlantyku" w reżyserii Bożenny 'Bo' Intrator to teatr niezwyczajny, teatr z motywem przewodnim, który wciąż jest zaczarowanym tabu. Spektakl oswaja i odczarowuje temat starości. Jest częścią projektu, któremu w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych towarzyszy kampania społeczna #MiłośćPoDwóchStronach dedykowana sztuce.

Dwie siostry żyją daleko od siebie - MICHALINA, malarka w Wiedniu i DOROTKA, menadżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana MAMA większość roku spędza na Florydzie z Dorotką, a letnie miesiące w Polsce. Nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem… Nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny. Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina, niechętnie, przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą od dziecka lepszy związek miała Dorotka.

Bożenna ‘Bo’ Intrator – Autorka, Reżyserka i Producentka – „MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU” to spektakl z misją, współbrzmiący z kampanią społeczną #MiłośćPoDwóchStronach. To także a może przede wszystkim dramat o miłości, o różnych jej rodzajach, o rodzinie rozrzuconej po świecie, o siostrach i ich partnerach, którzy muszą się zmierzyć z problemami wynikającymi z faktu, że ich matka, która wciąż powinna być w pełni sił, wymaga stałej opieki. O miłości, która jest w stanie pokonać wiele...

To bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. Historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego.

Razem odpowiemy sobie na pytanie „czym jest szczęście”.

________________________________
Ewa SZYKULSKA - MAMA

około siedemdziesiątki, widać, że była bardzo atrakcyjną kobietą. Emerytowana nauczycielka matematyki i wychowania plastycznego, w młodości chciała zostać malarką. Mieszka na Florydzie i w Polsce.

Olga BORYS - DOROTKA
kobieta, 35 - 40 lat, bardzo szczupła i zadbana. Od siedemnastu lat mieszka w USA. Menedżerka w dużej firmie produkującej zabawki dla dzieci

Karolina PORCARI - MICHALINA
atrakcyjna kobieta około czterdziestki, siostra DOROTKI. Malarka i fotografka, mieszkała w USA i w Austrii, ale będzie zmuszona wrócić do Polski.

Sebastian CYBULSKI - ADRIAN
mężczyzna krótko przed czterdziestką. Pianista, kompozytor, związany od 7 lat z MICHALINĄ. Urodził się w Warszawie i tam spędził dotychczasowe życie.

Adam KRAWCZUK - MARK
mężczyzna około czterdziestki, mąż DOROTKI. Przystojny, agent nieruchomości na Florydzie, były mistrz Ameryki Północnej juniorów.

MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU
Autorka / Reżyserka / Producentka: Bożenna ‘Bo’ Intrator
Opieka reżyserska: Maria Seweryn
Obsada:
MAMA - Ewa Szykulska
MARK – Adam Krawczuk
DOROTKA - Olga Borys
ADRIAN - Sebastian Cybulski
MICHALINA - Karolina Porcari
Kostiumy: Elżbieta Radke
Scenografia: Marta Dąbrowska-Okrasko
Muzyka: Chris Rafael Wnuk
Autorzy piosenek: Bożenna Intrator, Ira Rosoff, Charles Duffy
Produkcja: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w kooperacji z TITO / SpektakLove
Koordynator produkcji: Witold Płusa
Projekty graficzne: Artur Krutowicz i Bożenna Intrator

Źródło:

Materiał nadesłany