EN

11.02.2021, 16:20 Wersja do druku

Warszawa. Luty w Klubie Komediowym na żywo i online

mat. teatru

12 lutego Klub Komediowy otwiera swoją piwnicę przy pl. Zbawiciela dla połowy widowni i powraca z graniem na żywo. W repertuarze pozostają także streamowane spektakle w różnych formułach, m.in quizu walentynkowego czy telegry impro z gościnnym udziałem Mateusza Damięckiego. Widzowie zobaczą również spektakl online zainspirowany twórczością Majki Jeżowskiej. A przy tym wszystkim Klub będzie świętował swoje 7 urodziny, oby szczęśliwe.

WIDOWNIA DO POŁOWY PEŁNA

Mało co nas ostatnio tak ucieszyło, jak długo wyczekiwana informacja o otwarciu instytucji kultury – w tym teatrów! Czym prędzej omietliśmy scenę z niewypowiedzianych żartów, tęsknoty i kurzu (przede wszystkim z kurzu), i w ten sposób Klub Komediowy przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie znów jest gotowy, by od 12 lutego w swoich piwnicznych progach przyjąć widzów! A dokładnie 50% widzów, gdyż zgodnie z obostrzeniami taki odsetek miejsc na sali można udostępnić. My należymy jednak do tych ludzi, dla których widownia jest zawsze do połowy pełna! Z radością wstawiliśmy do repertuaru nasze improwizowane hity: „Sufin/Młynarski: Rzeczy, których nie mówię swojemu terapeucie”, „Tinder impro party” czy „Musical improwizowany”. A piątki nie mogłyby się odbyć bez występów grupy Klancyk.

Szczegółowe informacje o repertuarze i biletach znajdują się na stronie WWW. Uczestnicy wydarzeń wciąż są zobowiązani do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, takich jak: utrzymywanie zalecanych odległości między siedzeniami, zakrywanie nosa i ust podczas spektaklu oraz dezynfekcja rąk.

MAJKA JEŻOWSKA, MATEUSZ DAMIĘCKI I SUCHAR CODZIENNY – GOŚĆMI ONLINE

Luty zapowiada się bardzo ciekawie pod kątem spektakli online granych i streamowanych na żywo. Na wirtualnych deskach Klubu zagoszczą bowiem Majka Jeżowska i Mateusz Damięcki!

Majka Jeżowska zapowiedziała, że 19 lutego zaśpiewa kilka wybranych piosenek. A że jej repertuar jest bardzo zróżnicowany – spodziewamy się zarówno utworów familijnych, hitów country, wakacyjnych przebojów, jak i muzyki z „King Size” czy „W pustyni i w puszczy”. Muzyczne inspiracje będą zaskoczeniem zarówno dla improwizatorów, którzy zagrają do nich serię scen komentujących, jak i dla widzów.

Tydzień później, 27 lutego, w specjalnie sformatowanym teleimpro show, czyli spektaklu w formie przeglądu ramówki telewizyjnej, wystąpi gościnnie Mateusz Damięcki. Program będzie składał się z różnych segmentów telewizyjnych: improwizowanych wiadomości, pogody, telezakupów, a nawet teatru telewizji. Aktor, wpuszczany w różne gatunki, na bieżąco będzie musiał improwizować, wcielając się np. w reportera z terenu bądź postać ze spektaklu w teatrze TV.

Klub Komediowy planuje też kolejne autorskie formaty komediowych programów online, które widzowie będą mogli obejrzeć w opcji VOD.

13 lutego zapraszamy na przedwalentynkowy quiz pt. „Miłość ci wszystko wypaczy”, w którym komicy z gościnnym udziałem Kamila Natila z Suchara Codziennego zmierzą się z zagadkami i pytaniami prowadzącego – Michała Sufina, oraz z różnymi nietypowymi zadaniami w tematyce romantyczno-miłosnej, przygotowanymi przez zaprzyjaźnionych artystów (m.in. Mariusza Szczygła).

Natomiast 26 lutego Klub zaproponuje swoje podsumowanie miesiąca, z którym cyklicznie zamierza powracać w każdy ostatni weekend miesiąca. Autorzy związani z Klubem zaproponują własną, subiektywną analizę ubiegłych tygodni i zinterpretują je w znamienny dla komików, pokrętny sposób. A wszystko to w formie piosenek, skeczów i scenek.

MAMY SIEDEM LAT

Klub doczekał się statusu siedmiolatka! Siódmy rok działalności przychodzi nam obchodzić w trudnym momencie, gdy większość branż podlega obostrzeniom, czasy są niepewne, a za oknem mróz. Niemniej, jest co świętować!

Przede wszystkim przez te kilka lat udało się nam funkcjonować jako niezależna instytucja kultury ze swoim autorskim repertuarem improwizowanym i pisanym, a przy okazji wyprodukować 756 żartów ze słowem „etażerka”. Klub stale się rozwijał i nabrał całkiem sporych rozmiarów. W przedpandemicznym roku 2019 gościliśmy ponad 50 000 widzów, grając 700 spektakli. W minionym 2020 roku pomimo globalnych problemów udało się nam otworzyć drugą scenę Warszawie – w Rakieta Klub, powiększyć liczbę zapytań scenariuszowo-pisarskich dla klubowego writer’s roomu oraz mocno rozwinąć biznesową działalność agencji Żart&Business. To całkiem dobry rozbieg, by wskoczyć na kolejny etap rozwoju i dostać promocję do „podstawówki”.

Przy tej okazji chcemy podziękować zarówno współpracującym z nami osobom, przyjaciołom Klubu, a przede wszystkim – widzom. W związku z tym zaprosiliśmy kilka osób do nagrania videoinspiracji w formie życzeń, anegdot, a być może i pretensji, do których 20 lutego zagramy urodzinowy spektakl. Spektakl będzie dostępny w formule online, streamowany na żywo. Także do oglądania i celebrowania z nami siódmych urodzin Klubu Komediowego można zasiąść w najbardziej eleganckich dresach, jakie się ma w szafie!

Bieżący repertuar z wydarzeniami granymi na żywo oraz w online i szczegółowe informacje o poszczególnych spektaklach znajduje się na stronie WWW.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne