Teatr Collegium Nobilium rozpoczął luty premierą spektaklu „Koronacja” w reżyserii Izabeli Kuny. Studenci IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo dramatyczne, zaprezentowali ostatni dyplom w sezonie 2023/24.
Biletów na najbliższy set brak, ale marzec jest nadal dostępny.
To historia 30-letniego Maćka Borowieckiego, żonatego lekarza konfrontującego się z demonami własnej adolescencji i towarzyszącego mu w tym Króla, jego Alter-ego, nieodłącznego przyjaciela i wroga. Uwspółcześniona adaptacja dramatu wnikliwie przygląda się różnorodności w doświadczeniu męskości i kobiecości, emancypującej się transpłciowości, redefinicji uległości i dominacji. Estetyka i obyczaj Polski końca XX wieku pozwala nam niejako napisać naszą historię na nowo. O czym zapomnieliśmy? O czym chcieliśmy zapomnieć?
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/koronacja/
Premiera: 9 lutego
Gramy: 10, 11, 13, 14 lutego oraz 14, 15, 16, 21, 22, 23 marca
Po premierze dramatu czas na „coś” muzycznego – powraca spektakl „W.A.S.O.W.S.K.I” w reżyserii Ewy Konstancji Bułhak, który cieszy się niezmienną popularnością wśród widzów Teatru Collegium Nobilium.
Ewa Konstancja Bułhak: Twórczością Mistrza Wasowskiego zafascynowana jestem od lat, ale ta praca jest dla mnie szczególna, bo zdecydowałam się opowiadać piosenkami Mistrza używając jednego instrumentarium – ludzkiego głosu, jego brzmienia i siły.
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/w-a-s-o-w-s-k-i-fotoplastykon/
Gramy: 17 i 18 lutego (po dwa spektakle)
Kolejny będzie „Casting” w reżyserii Mateusza Atmana i Agnieszki Jakimiak, również dyplom tegorocznego IV-ego roku, specjalność aktorstwo dramatyczne.
„W naszym castingu siedem osób zmierzy się z tekstem, który każdy zna i którego większość osób na świecie nie wypowie ze sceny – z legendarnym Być albo nie być… z Hamleta Szekspira. Siedem osób, kończących aktorstwo w Akademii Teatralnej, stanie przed dylematem: Jak się dziś Wam zaprezentować? Z której strony dać się poznać? Przez kogo i jak być ocenionym? Dla kogo dziś grać?”
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/casting-2/
Gramy: 22, 23, 24 lutego, 7, 8 marca
Pod koniec lutego widzowie TCNu będą mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć dyplom Filii w Białymstoku „Drama Club” w reżyserii cenionej młodej reżyserki, absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie, Katarzyny Minkowskiej:
Czy przemierzanie różnych wyobrażonych okoliczności i przeglądanie się w sobie nawzajem pozwoli tej grupie ludzi zbadać tkwiące w podświadomości lęki?
Co takiego musi się wydarzyć, żeby stało się to możliwe?
Psychoterapeuta Irvin D. Yalom powiedział, że “rzeczywistość jest iluzją, a w najlepszym razie zdemokratyzowaną percepcją opartą na konsensusie wszystkich percypujących”. Co się stanie, gdy ten konsensus zostanie zawieszony?
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/drama-club/
Gramy: 27, 28 lutego
Jako że luty jest w tym roku przestępny, to udało się zmieścić jeszcze „Instrukcje” w reżyserii Konrada Imieli, spektakl grany przez studentów IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo i wokalistyka. Tym razem krótki set – zapraszamy po bilety jak najszybciej.
Fragment recenzji Rafała Turowskiego:
Mamy do czynienia ze znakomitym dyplomem, każdy z siedmiorga studentów ma okazję zaprezentowania swojego warsztatu, wszyscy są utalentowani i piękni, słucha się ich i ogląda z dużą przyjemnością; trudno mi nawet kogokolwiek z nich wyróżnić bo ta robota jest naprawdę zespołowa.
Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/instrukcje/
Gramy: 29 lutego, 1, 2 marca
W marcu odbędą się sety wszystkich dyplomów, ale zapraszamy również na kolejną premierę: „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Nie jest to dyplom, ale spektakl, który powstał podczas fakultetu dyplomowego. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć połączone siły studentów IV-ego roku obu specjalności: dramatycznej i wokalnej:
Nie wierzę w silne charaktery zmieniające świat – mówi Petr Zelenka i pewnie dlatego bohaterami swojej tragikomedii czyni ludzi nieporadnych, opuszczonych, niezrozumianych, samotnych, którzy uwikłani są w absurdalne sytuacje, dziwactwa, natręctwa i fobie. Groteskowy rys postaci wydaje się jednak pozorny. W głębi bohaterowie przeżywają dramat samotności i niepowodzeń w desperackim poszukiwaniu miłości i zrozumienia. Walczą o przetrwanie w rzeczywistości niezrealizowanych pragnień, ambicji, uczuć i toksycznych relacji.
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/opowiesci-o-zwyczajnym-szalenstwie-2/
Gramy: 9, 10, 12, 13 marca
Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru.
Godziny otwarcia Kasy Teatru:
pon. – kasa zamknięta
wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
Więcej informacji na stronie tcn.at.edu.pl