EN

31.08.2020, 17:40 Wersja do druku

Warszawa. List wicepremiera Piotra Glińskiego do uczniów i pracowników szkół artystycznych

Inne aktualności

W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego zwracam się do państwa z serdecznymi pozdrowieniami, ale przede wszystkim z wyrazami wsparcia w obliczu niełatwej epidemicznej sytuacji - napisał w liście do uczniów i pracowników szkół artystycznych wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

"Jest wolą wszystkich organów państwa odpowiedzialnych za organizację szkolnictwa, aby wejście w nowy rok szkolny odbyło się w sposób roztropny i odpowiedzialny. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich państwa, abyśmy realizowali zalecenia i wytyczne w zakresie obecnej organizacji procesu nauczania zarówno w szkolnictwie ogólnym, jak i artystycznym" - zaapelował prof. Gliński.

Zaznaczył, że szkoły artystyczne to "miejsce, które zapewnia uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju". "Tutaj mogą realizować swoje zamierzenia, rozwijać uzdolnienia i pielęgnować pasje. Utalentowani adepci sztuki stanowią dla nauczycieli nie lada wyzwanie. Jednak dzięki ich pracy, krok po kroku, uczniowie zdobywają coraz to nowe umiejętności, aż w końcu stają się kolejnym pokoleniem artystów, których osiągnięcia możemy z dumą podziwiać w kraju i za granicą" - czytamy w liście.

Wicepremier zwrócił uwagę, że "to dzięki harmonijnej współpracy oraz wsparciu nauczycieli i rodziców nasi uczniowie przynoszą nam tak wiele sukcesów i radości".

Gliński przypomniał, że "w bieżącym roku trwa podjęty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego program termomodernizacji szkolnictwa artystycznego". "To unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie inwestycyjne objęło 187 nigdy wcześniej niemodernizowanych budynków szkolnych należących do 139 jednostek oświatowych. Dzięki niemu już 104 nieruchomości, w większości należące do szkół artystycznych w małych ośrodkach, służą społecznościom szkolnym" - napisał. Dodał, że obecnie "realizowanych jest kolejnych 26 przedsięwzięć budowlanych".

"Dzięki temu programowi standard warunków pracy i nauki w szkołach artystycznych będzie z roku na rok coraz wyższy, odpowiadając aspiracjom i potrzebom uczniów i pedagogów" - podkreślił szef resortu kultury.

"Całej społeczności szkół artystycznych składam życzenia udanego, spokojnego i zdrowego nowego roku szkolnego" - zakończył swój list wicepremier Piotr Gliński

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne