EN
28.11.2022, 12:05 Wersja do druku

Warszawa. „Licencja na lirykę” w Teatrze Ateneum

Inne aktualności

„Licencja na lirykę” – recital Jacka Bończyka będzie miał swoją premierę 10 grudnia na Scenie 61 przy ul. Jaracza 2 w Warszawie. Artysta zaprasza na spotkanie z męską poezją, podczas którego śpiewać będzie najpiękniejsze utwory Juliana Tuwima, Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Stanisława Staszewskiego, Grzegorza Ciechowskiego oraz kilka utworów autorskich.

Jacek Bończyk, aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za świetne wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki – przedstawia swój nowy program na deskach teatru Ateneum. Wielbiciele dobrej piosenki, usłyszą m.in. „Grande valse brillante”, „Tomaszów”, „Celinę”, „Tango Triste”, „Muchę w szklance lemoniady”, „Między nami” i „Nie pytaj o Polskę”.

Wystąpi z zespołem w składzie: Jacek Bończyk – śpiew, gitara klasyczna, gitara elektryczna, Konrad Wantrych – instrumenty klawiszowe oraz Wojciech Gumiński – kontrabas, gitara basowa, Moog.

Kolejne spektakle "Licencji na lirykę odbędą się w Teatrze ATENEUM 11 grudnia oraz 14 i 15 stycznia 2023.

Jacek Bończyk - aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki. W kwietniu 2017, Jacek Bończyk odebrał Dyplom Mistrzowski przyznany mu przez Kapitułę Nagrody im. Aleksandra Bardiniego podczas XXXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

To nie pierwszy recital Jacka Bończyka w ATENEUM. w 2018 miała miejsce premiera „ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego” - program, na który składały się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki.

Sam Wojciech Młynarski tak pisał o artyście: "Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty."

Szczegóły i bilety dostępne na stronie teatrateneum.pl

Źródło:

Materiał nadesłany