28.09.2021, 18:31 Wersja do druku

Warszawa. "Ława przysięgłych" Teatru Ateneum w "Weekend seniora z kulturą"

fot. Bartek Warzecha / mat. teatru

W ramach akcji „Weekend seniora z kulturą” organizowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów na sztukę „Ława Przysięgłych” w dniu 03.10.2021. Bilety w promocyjnej cenie po 40 zł.

"ŁAWA PRZYSIEGŁYCH" to najnowsza premiera Teatru Ateneum. Oto sądowa ława przysięgłych, złożona ze zwykłych ludzi od sklepikarki po fryzjera, ma orzec, czy pewien obywatel zamordował swoją narzeczoną czy nie zamordował… Sztuka została napisana w latach 60. przez znanego czeskiego pisarza i dramaturga. Wtedy była niecenzuralna, bo demaskowała niecne praktyki sądowe czasów komunizmu, miała kłopoty z przebiciem się na deski sceniczne. Tymczasem okazuje się, że zdumiewająco pasuje także do naszych czasów… Polską prapremierę przygotowują rodacy Ivana Klimy, czeski reżyser Jakub Krofta i scenograf Jan Štepanek.

W obsadzie nasi wspaniali aktorzy: Maria Ciunelis, Przemysław Bluszcz/Dariusz Wnuk, Tomasz Kozłowicz, Janusz Łagodziński, Magdalena Schejbal, Grzegorz Damięcki, Dorota Nowakowska/Katarzyna Łochowska, Bartłomiej Nowosielski, Tadeusz Borowski.

Źródło:

Materiał nadesłany