EN
8.04.2022, 11:24 Wersja do druku

Warszawa. Koncerty dla Ukrainy, monodram w Kwadracie

9 kwietnia w Teatrze Kwadrat odbędzie się premiera monodramu Ewy Ziętek „Nieostrość widzenia”. Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza na „Jesteśmy z wami - koncert dla Ukrainy", a w Domu Literatury odbędzie się koncert poezji ukraińskiej.

„Nieostrość widzenia" w Teatrze Kwadrat

W Teatrze Kwadrat w sobotę odbędzie się premiera monodramu „Nieostrość widzenia" w wykonaniu Ewy Ziętek. Aktorka w ten sposób świętuje swoje 50-lecie pracy na scenie. Sztuka Remigiusza Grzeli w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego to intymna historia Zofii Książek-Bregułowej, polskiej aktorki, poetki, łączniczki AK, która splata się ze wspomnieniami Ewy Ziętek.

„Nieostrość widzenia", Teatr Kwadrat, Marszałkowska 138. Premiera w sobotę, 9 kwietnia o godz.19. Następne spektakle 10 kwietnia o godz. 19 oraz 21 i 22 maja o godz. 19.30.

Mały Koneser - festiwal książek dla dzieci

Dorośli czytelnicy mają wiele targów książki, a za tydzień odbędą, się targi książki dla dzieci połączone z festiwalem wydawnictw dziecięco-- młodzieżowych. Pod hasłem Mały Koneser odbędą się w Centrum Praskim Koneser, gdzie będzie można spotkać takich wydawców jak m.in. Babaryba, Buka, Dwie Siostry, Entliczek, Ezop, Hokus-Pokus, Kultura Gniewu, Muchomor, Polarny Lis, Poławiacze Pereł, Tashka, Tatarak, Widnokrąg czy Zakamarki. Będą też spotkania z autorkami i autorami literatury dziecięcej, m.in. Józefem Wilkoniem, Danielem Mizielińskim, Justyną Bednarek, Piotrem Sochą, Bereniką Kołomycką, Natalią Uryniuk i Marcinem Podolcem. W programie także warsztaty tłumaczone na język ukraiński, debaty i wystawy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał nadesłany
„Gazeta Wyborcza” nr 81, dodatek „Co Jest Grane”

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne