EN

27.09.2022, 14:53 Wersja do druku

Warszawa. Klątwa kina Relax? Dwóch właścicieli splajtowało, szukają kolejnego

Inne aktualności

Budynek dawnego kina Relax u zbiegu ul. Złotej i pasażu Wiecha w centrum Warszawy znów jest wystawiony na sprzedaż. Rozstrzygnięty w końcu zeszłego roku sądowy przetarg na nowego właściciela musi zostać powtórzony. Licytację zaplanowano na połowę października. Pisze Tomasz Urzykowski w „Gazecie Wyborczej - Stołecznej”.

Przetarg organizuje Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy na wniosek syndyka masy upadłościowej spółki Relax Centrum, dotychczasowego właściciela dawnego kina Relax. Na sprzedaż wystawiono: prawo użytkowania wieczystego 0,1 ha gruntu przy ul. Złotej 8 (na rogu ul. Złotej i pasażu Wiecha) i prawo własności stojącego na tej działce budynku o kubaturze 14,7 tys. m sześc. Cena wyjściowa to 7 mln 68 tys. zł netto (nie licząc VAT-u). Zainteresowani mogą składać oferty do 10 października w sądzie rejonowym przy ul. Czerniakowskiej 100a lub wysyłać listem poleconym na jego adres. Tam też 14 października nastąpi ich otwarcie.

- Jeżeli pojawi się więcej niż jedna oferta, to zgodnie z warunkami przetargu dojdzie do licytacji - zapowiada syndyk Małgorzata Jarosińska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Klątwa kina Relax? Dwóch właścicieli splajtowało, szukają kolejnego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Urzykowski

Data publikacji oryginału:

27.09.2022