EN
25.03.2022, 15:54 Wersja do druku

Warszawa. „МИ З ВАМИ / Jesteśmy z Wami!” - charytatywna gala dla Ukrainy w TW-ON

Muzyka ma wielką siłę. Teatr Wielki - Opera Narodowa pragnie wyrazić szacunek dla dziedzictwa kulturowego Ukrainy i przekazać wyrazy wsparcia w obliczu rosyjskiej agresji. 14 kwietnia o godz. 18.30 zaprasza na uroczystą Charytatywną galę dla Ukrainy: МИ З ВАМИ / Jesteśmy z Wami!

fot. mat. teatru

Wszyscy artyści przygotowują wydarzenie w swoim czasie wolnym od pracy i występują, rezygnując z wynagrodzenia. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na potrzeby dzieci z Ukrainy. Partnerem gali charytatywnej jest NASZA FUNDACJA, która od lat aktywnie i wszechstronnie opiekuje się dziećmi z domów dziecka.

W pierwszej części gali wystąpią wybitne solistki, Olga Pasiecznik i Agata Zubel, gwiazdy Polskiego Baletu Narodowego oraz Orkiestra i Chór Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod batutą Maestro Andriya Yurkevycha. Usłyszymy utwory znakomitych współczesnych kompozytorów ukraińskich, współpracujących z polskim środowiskiem twórczym: Lubawy Sydorenko, Zoltana Alamashiego i Aleksandra Shymko.

Część drugą gali wypełni Polski Balet Narodowy kolażem obrazów choreograficznych wysnutych ze swojego oryginalnego dorobku repertuarowego. Ich wybór pozwoli poddać refleksji tragizm sytuacji, w jakiej znalazła się społeczność Ukrainy w obliczu bestialskiego najazdu agresora. Zobaczymy fragmenty baletów: Kurt Weill oraz I przejdą deszcze… w choreografii Krzysztofa Pastora, a także Exodus Anny Hop.

МИ З ВАМИ / JESTEŚMY Z WAMI. CHARYTATYWNA GALA DLA UKRAINY

Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie

14 kwietnia, godz. 18.30

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne