EN

3.09.2020, 17:14 Wersja do druku

Warszawa. Inauguracja sezonu w Operze Kameralnej

mat. organizatora

Warszawska Opera Kameralna inauguruje nowy sezon artystyczny 2020/2021 wyjątkowym wydarzeniem. W piątek 4 września o 19.00 w Kościele Ojców Paulinów przy ul. Długiej 3 w Warszawie zabrzmi „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

W wykonaniu znakomitych solistów: Aleksandry Kubas-Kruk, Natalii Kawałek, Karola Kozłowskiego, Artura Jandy, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense wraz z Zespołem Wokalnym Warszawskiej Opery Kameralnej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza. Dyryguje znany nie tylko w Polsce, ale i ceniony za granicą Stefan Plewniak – nowy kierownik muzyczny MACV. Ten koncert dedykowany jest wybitnemu Artyście, jakim był śp. Bernard Ładysz, niezwykłej klasy śpiewak operowy i ambasador polskiej kultury na świecie.

W każdą niedzielę września o godz. 17.00 zapraszamy do Oranżerii na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na cykl koncertów kameralnych. Wystąpią muzycy Musicae Antiquae Collegium Varsoviense wraz z Zespołem Wokalnym WOK. Wysłuchają Państwo utworów m. in. Mozarta, Beethovena, Haydna, Monteverdiego.

We wrześniu czeka na Państwa jeszcze spotkanie z wirtuozem akordeonu, czyli Marcinem Wyrostkiem oraz dwa koncerty Jazz Sebastian Bach w wykonaniu Andrzej Jagodziński Trio, Agnieszki Wilczyńskiej i orkiestry MACV. Więcej informacji znajdą Państwo na: repertuar.operakameralna.pl

Serdecznie zapraszamy!

*
Sprzedaż online biletów na wydarzenia
Więcej informacji: repertuar.operakameralna.pl
Przed dokonaniem zakupu na wybrane wydarzenia artystyczne, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem dotyczącym szczególnych warunków uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną”.
Regulamin dostępny na stronie

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne