EN

24.05.2023, 15:15 Wersja do druku

Warszawa. Inauguracja Festiwalu Teatru WARSawy

Teatr WARSawy celebruje XXV-lecie. Z tej okazji Festiwal zostanie zainaugurowany 1 czerwca teatrem telewizji, czyli kinem w plenerze na Bulwarach Wiślanych i spektaklem „Zaklęte rewiry” w reżyserii Adama Sajnuka.

fot. Rafał Meszka

Teatr WARSawy zaprasza na „Zaklete rewiry” na plażę Bezkres - Generała George'a Smitha Pattona, na tyłach Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

WSTĘP WOLNY

1 czerwca, godz. 21.30

Teatr telewizji – sztuka Teatru WARSawy „Zaklęte rewiry”

Plaża Bezkres

Generała George'a Smitha Pattona

Opis spektaklu - teatr telewizji:

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. Nie można być pewnym czy osoba siedząca obok to zwykły widz, czy może podstawiony aktor. Widzowie w "Zaklętych rewirach" stają się nie tylko obserwatorami, czy wręcz podglądaczami, nie tylko sędziami, ale wręcz inspiratorami konfliktu. – mówi reżyser spektaklu, Adam Sajnuk - Zmuszam w ten sposób odbiorców do refleksji i oceny, daleko wykraczającej poza ramy zwykłego odbierania treści i emocji w teatrze.

ZAKLĘTE REWIRY

Autor: Henryk Worcell

Adaptacja i reżyseria: Adam Sajnuk
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Zdjęcia: Marek Bik
Muzyka: Igor Spolski, Michał Lamża
Choreografia: Jarosław Staniek

Obsada: Agata Piotrowska-Mastalerz (Michalina), Mateusz Banasiuk (Romek), Mariusz Drężek (Fornalski), Mateusz Znaniecki (Heniek), Sebastian Cybulski (Adaś), Marek Kossakowski (Taras), Jakub Snochowski (Jędrek), Bartosz Adamczyk (Synaj), Maciej Skuratowicz (Albin), Jerzy Połoński (Ugor), Stanisław Banasiuk (Rotmistrz, Żyd, Baron, Mecenas, Senator, Aktor) oraz instrumentaliści: Michał Lamża, Piotr Aleksandrowicz, Wojciech Gumiński, Andrzej Kwiatkowski

Źródło:

Materiał nadesłany