EN
24.05.2022, 15:13 Wersja do druku

Warszawa. Improwizacja na deskach Guliwera

Już 4 czerwca na deskach dużej sceny Teatru Lalek Guliwer widzowie wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu scenicznym, które powstaje we współpracy z Klubem Komediowym. Po raz pierwszy Teatr zaprosi na spektakl improwizowany pt. „Guli improwizuje”, czyli przedstawienie, w którym aktorzy sami decydują, w jaką postać się wcielą, a publiczność podrzuca im własne pomysły. 

fot. mat. teatru

Spektakl „Guli improwizuje” to efekt kilkutygodniowej pracy warsztatowej prowadzonej przez instruktorów i aktorów z Klubu Komediowego: Michała Sufina, Karoliny Pańczyk i Karoliny Norkiewicz, z aktorkami i aktorami Teatru Guliwer. Na scenie zobaczymy więc zespół aktorski Guliwera w składzie: Joanna Borer, Anna Przygoda, Honorata Zajączkowska, Paweł Jaroszewicz, Tomasz Kowol, Maciej Owczarzak i Krzysztof Prygiel. Na spektakl improwizowany Teatr zaprasza wszystkich, którzy 6-ste urodziny mają już za sobą. 

Teatr improwizowany jest teatrem zespołowym i jednorazowym. Jest niezwykle zaskakujący i niebywale zabawny! Widzowie biorą udział w przedstawieniu, nadają mu bieg i proponują własne pomysły na sceny. Spektakl improwizowany jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dzieci, i dorosłych.

„Guli improwizuje” jest częścią cyklu wydarzeń  pt. „Guliwer – sąsiad, kolega, teatr”, w ramach którego odbędą się m.in. spektakle improwizowane i warsztaty. Celem projektu jest pogłębienie relacji z sąsiadami Teatru, ale też dotarcie do jak najszerszej publiczności, również tej z utrudnionym dostępem do kultury.  Wstęp na wybrane wydarzenia będzie bezpłatny. 

Na spektakl „Guli improwizuje” Teatr przeznaczy pulę bezpłatnych biletów: gościnnych, dostępnych i sąsiedzkich.

Spektakle: 4, 5, 19 czerwca.

Więcej informacji na stronie Teatru teatrguliwer.pl.

Klub Komediowy – niezależna scena teatralna działająca w Warszawie od 2014 roku (przy placu Zbawiciela, a od niedawna także w klubie Rakieta). Klub Komediowy gra oryginalne formaty i spektakle własnej produkcji: spektakle improwizowane, kabaret literacki, a także stand-up czy dubbingi – będące różnymi formami komedii na żywo. Jest wiodącą sceną tego typu w Warszawie, i (podobno wciąż) jedynym klubem komediowym w Polsce.

Źródło:

Materiał nadesłany