EN

20.11.2020, 13:32 Wersja do druku

Warszawa. Dzisiaj premiera rejestracji "Kysia" w Teatrze Soho

Teatr Soho nie przestaje grać. Od  kilku miesięcy artyści i producenci związani z alternatywną sceną na warszawskim Kamionku pracowali nad nowym repertuarem online. Od 14 listopada na stronie teatru można słuchać słuchowiska dla dzieci "Dolina Muminków w listopadzie" stworzonego na kanwie kultowego spektaklu Igora Gorzkowskiego. Dzisiaj na Facebooku i Vimeo Teatru Soho odbędzie się premiera filmowej adaptacji spektaklu "Kyś" według powieści Tatiany Tołstoj. 

mat. teatru

Kolejne premiery w ramach projektu #TeatrSohoOnline w grudniu.

Z myślą o publiczności internetowej powstała filmowa wersja spektaklu "Kyś" w reżyserii Igora Gorzkowskiego na podstawie postapokaliptycznej powieści Tatiany Tołstoj w przekładzie Jerzego Czecha. Premiera już dzisiaj o 20:00 na Facebooku i Vimeo Teatru Soho. Spektakl będzie dostępny tylko przez 9 dni!

Obsada: Igor Kowalunas, Anna Smołowik, Wiktor Korzeniewski, Bartłomiej Bobrowski, Tomasz Borkowski, Julia Wilczewska, Janusz R. Nowicki

Akcja „Kysia” rozgrywa się w przyszłości, w roku dwusetnym po Wybuchu. W świecie zawieszonym pomiędzy potrzebą utrzymania „sławnej przeszłości” a koniecznością przeżycia po cywilizacyjnej apokalipsie. W tym świecie istnieje gród, którego mieszkańcy mają przeróżne Effekty – niezliczoną ilość uszu rozsianych po całym ciele, nadnaturalną długowieczność, a nawet mutację na poziomie umysłowym. To, co ludzkie przeistacza się, dążąc do zezwierzęcenia. „Skąd to się bierze? Dlaczego wszystko u nas mutuje, dosłownie wszystko! Mało, że ludzie, ale język, pojęcia, znaczenie!” mówi jedna z postaci powieści Tatiany Tołstoj.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne