EN

27.06.2020, 11:18 Wersja do druku

Warszawa. Dziecięce Lato Teatralne "Obwodnica 2020"

Na początku lipca stołeczny Teatr Scena 96 zainauguruje cykl spektakli plenerowych pod nazwą Dziecięce Lato Teatralne "Obwodnica 2020". Przedstawienia będą prezentowane w warszawskich dzielnicach: Bielany, Ursynów, Ursus, Wesoła, Rembertów, Mokotów i Ochota.

mat. teatru

"Od lipca przenosimy się z naszej sceny w warszawskie plenery. Wszystkie spektakle z naszego repertuaru obejrzeć będzie można w różnych dzielnicach Warszawy i to za darmo. Na dobry początek przedstawiamy propozycję dla dzielnic Bielany, Ursynów i Ursus w ramach projektu Dziecięce Lato Teatralne Obwodnica 2020" - napisano w przesłanej PAP informacji.

"Dzielnic będzie więcej. Zagramy w Wesołej, na Mokotowie, na Ochocie i w Rembertowie. A całe Dziecięce Lato Teatralne potrwa do 29 sierpnia" - powiedział PAP aktor Teatru Scena 96 Dariusz Jarosiński.

Podkreślił, że jest to reakcja Stowarzyszenia Scena 96 na trwającą epidemię koronawirusa. "To nasza odpowiedź na sytuację, w której przez wakacje wiele instytucji kultury pozostanie zamkniętych, a ich budżety zostały okrojone. Chcemy grać dla tych rodzin z dziećmi, które nigdzie nie wyjadą i zostaną w Warszawie. To nasza propozycja dla nich, by nie zrywać kontaktu z kulturą" - wyjaśnił Jarosiński.

Dziecięce Lato Teatralne "Obwodnica 2020" zainauguruje 2 lipca o godz. 11 prezentacja spektaklu "Szewc kopytko i Kaczor Kwak" przy placu zabaw dla dzieci na ul. Wolumen 25 na Bielanach.

Organizatorzy zapowiadają, że latem pokażą dzieciom m.in. takie spektakle, jak: "Cmok.Smok", "Bajkę Samograjkę", "O Słodkiej Królewnie i Pięknym Księciu", "Awanturkę z leśnego podwórka" i "Krawca Niteczkę".

Zagramy w Wesołej, na Mokotowie, na Ochocie i w Rembertowie. A całe Dziecięce Lato Teatralne potrwa do 29 sierpnia

Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa konieczna będzie rezerwacja wejściówek za pomocą maila. Jako hasło należy podać odpowiednią dzielnicę.

Teatr Scena 96 działa w strukturach Stowarzyszenia Scena 96. Od 2018 r. prowadzi stałą scenę repertuarową w Pałacu Szustra przy ul. Morskie Oko 2 na warszawskim Mokotowie. W swoim repertuarze ma m.in. takie spektakle, jak: "Legenda sp. z o.o.", "Księga raju", "U rodziny Wigilia", "Cmok.Smok" i "Czarny łabędź". Przedstawienia te prezentowano m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Wertep" na Podlasiu, na "Karawanie. Wędrującym Festiwalu Sztuki i Animacji" na Mazowszu oraz na Festiwalu Teatralnym "InQbator" w Ostrołęce.

Stowarzyszenie Scena 96 grupuje artystów, animatorów i menedżerów kultury, od 1996 r. prowadzi działalność polegającą na organizowaniu wydarzeń teatralnych: spektakle teatralne i taneczne, festiwale, własne zespoły teatralne i taneczne, warsztaty i przedsięwzięcia edukacyjne o charakterze artystycznym. Głównym przedsięwzięciem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Ulicy".

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne