13.10.2021, 10:25 Wersja do druku

Warszawa. Czytanie performatywne sztuki "Alzheimer we dwoje" Petera Turriniego w Teatrze Ateneum

18 października o godz. 19.00 na Scenie Głównej Teatru Ateneum odbędzie się czytanie performatywne sztuki „Alzheimer we dwoje” Petera Turriniego w reżyserii Tomasza Cyza.  W obsadzie: Ewa Telega, Grzegorz Damięcki, Bartłomiej Nowosielski. Wstęp wolny. 

fot. mat. teatru

Przekład: Piotr Szalsza

Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)

Obsada: Ewa Telega, Grzegorz Damięcki, Bartłomiej Nowosielski

Reżyseria czytania: Tomasz Cyz

Muzyka na żywo: Paweł Szamburski

Co się wydarzy, gdy enfant terrible teatru austriackiego, burzyciel porządków, nie tylko tych teatralnych, choć przyznajmy, dziś już nieco uładzony, zabierze się do napisania sztuki o dwojgu cierpiących na alzheimera mieszkańcach rezydencji dla seniorów „Jesienna radość”? Powstanie ciepła i absolutnie niebanalna słodko-gorzka przypowieść o Nim i o Niej, odkochujących i zakochujących się w sobie każdego dnia (Alzheimer!). Turrini nie byłby sobą, gdyby nie przemycił w niej krytycznej refleksji o ostatnim półwieczu i o nas samych.

Peter Turrini – ur. w Karyntii w roku 1944 wybitny i najczęściej na świecie wystawiany dramatopisarz austriacki, krytyczny, nierzadko bulwersujący komentator rzeczywistości społecznopolitycznej i znawca duszy ludzkiej.

Czytanie odbędzie się na Scenie Głównej Teatru Ateneum. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Teatr Ateneum im. S. Jaracza w Warszawie, Austriackie Forum Kultury

Źródło:

Materiał nadesłany