EN
13.10.2021, 10:00 Wersja do druku

Dorosłe życie lalek

Z Markiem b. Chodaczyńskim, prezesem Unii Teatr Niemożliwy, dyrektorem Festiwalu „Lalka też Człowiek", rozmawia Jolanta Gajda-Zadworna w tygodniku Sieci.

Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek" od niemal dwóch dekad udowadnia, że te formy sztuki nie zostały stworzone wyłącznie dla dzieci. Co zobaczymy podczas 15. edycji festiwalu?

Marek b. Chodaczyński: Między innymi czeską artystkę Dorę Bouzkovą z jej autorskim, nagradzanym spektaklem „Opowieści małej Lupitiny Gonzalez", Teatr Lalek z Kijowa i „Serenadę" według sztuki Sławomira Mrożka, Ariela Dorona z Izraela, który pokaże spektakl „Plastikowi bohaterowie", i Davida Zuazolę z Chile. Swoje przedstawienia zaprezentują także goście z Holandii oraz artyści i studenci z Polski. Pula nagród festiwalowych wynosi 15 tys. zł.

Zapraszacie nie tylko do teatru.

Na widzów czekają również pokazy filmów krótko- i pełnometrażowych nagrodzonych podczas największego polskiego festiwalu filmów animowanych Animator. Na wystawach podziwiać można prace Julity Kalin i Katarzyny Pietrzykowskiej, autorek artystycznych lalek nieteatralnych. Każda z artystek tworzy według własnej estetyki, używając innych materiałów, łączy je jedno - miłość do lalki.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dorosłe życie lalek

Źródło:

„Sieci” nr 41

Wątki tematyczne