EN
11.01.2022, 10:07 Wersja do druku

Warszawa. Czas karnawału w Warszawskiej Operze Kameralnej

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na spektakle z napisami w języku angielskim.

fot. mat. teatru

"Kwartet" Ronalda Harwooda

Basen Artystyczny WOK, M. Konopnickiej 6

13-15 stycznia

ANGIELSKIE NAPISY

KUP BILET

13, 14 i 15 stycznia ,,Kwartet’’ ponownie zagości na deskach Basenu Artystycznego.

Przebój sceniczny autorstwa Ronalda Horowitza, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to opowieść o przemijaniu i przetrwaniu z godnością.

,,Kwartet’’ nawiązuje do słynnego fragmentu z opery ,,Rigoletto’’ Giuseppe Verdiego, ale to przede wszystkim studium czworga emerytowanych śpiewaków, prawdziwych weteranów sceny operowej – spektakl, w którym zderzone jest nieuchronne przemijanie z wciąż żywą w bohaterach żądzą przygód, wręcz zachłannością na życie i jego uroki. Jedno jest pewne - spektakl Kwartet nie pozostawi żadnego widza obojętnym, bo zgodnie z sentencją wypowiadaną ze sceny by sztuka miała sens, musi budzić uczucia.

Zapraszamy do Basenu Artystycznego już od 13 stycznia!

fot. mat. teatru

"Tłusty czwartek / Nocny dzwoneczek’" Gaetano Donizettiego

Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej, al. Solidarności 76B

22-23, 29-30 stycznia

ANGIELSKIE NAPISY

KUP BILET

Intryga, karnawał, nieoczekiwany zwrot akcji.

W czasie karnawału zachęcamy Państwa do obejrzenia dwóch komedii Gaetano Donizettiego w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

"Nocny dzwoneczek" to historia porzuconego kochanka, który staje się natrętnym stalkerem. Zrobi wszystko, żeby ta, którą kocha nie spędziła nocy poślubnej z małżonkiem. Gdy tylko młoda para ma zamknąć drzwi sypialni, w domu rozlega się dźwięk dzwonka u drzwi. I tak kilka razy, aż do rana. Operowa farsa o przebiegłym prześladowcy, który uknuł zabawną zemstę.

Tylko atmosfera kończącego się karnawału tłumaczy grzeszki, które popełniają bohaterowie tej zwariowanej komedii, jaką jest "Tłusty czwartek". Nina kocha Teodora. Ale ojciec chce ją wydać za Ernesta – całkiem miłego i jak się okazuje sprytnego chłopaka. Młodzi wraz z grupą przyjaciół knują wymierzony w Ernesta spisek. Ten jednak nie pozostaje im dłużny – także ma swój plan. Kto zwycięży i poślubi Ninę?

fot. mat. teatru

"Wesele Figara" Wolfganga Amadeusa Mozarta

Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej, al. Solidarności 76B

19-20 lutego

ANGIELSKIE NAPISY

KUP BILET

Rzadki, a przez to ciekawy przypadek, gdy opera pokazuje, co dzieje się z kochankami po ślubie.

,,Wesele Figara’’ to jedna z najgenialniejszych oper w historii świata. Mozart wspiął się w tym utworze na sam szczyt absolutnej inwencji twórczej. Inscenizacja Grzegorza Chrapkiewicza w Warszawskiej Operze Kameralnej nie pozostawi widza obojętnym, lecz zaangażuje go emocjonalnie, wciągając w swój specyficzny, nie do końca przecież wesoły świat. Inscenizacja Reżyser nadał tej operze wymiar czysto ludzki. Bawi się postaciami i jednocześnie odsłania ludzkie słabości, w tym pustotę i pożądliwość.

Źródło:

Materiał nadesłany