EN

15.10.2020, 11:46 Wersja do druku

Warszawa. Artyści do Brudzińskiego: "Rząd ani posłowie nie dysponują swoimi pieniędzmi, a pieniędzmi podatników"

"Krytyka Rządu nie zwalnia go z odpowiedzialności wobec obywateli kraju, nawet jeśli nie są oni zwolennikami danej opcji politycznej" - pisze Unia Teatrów Niezależnych do Joachima Brudzińskiego. Europoseł na Twitterze szydzi z artystów, którzy krytykują władzę i ubiegają się o dotacje.

Joachim Brudziński, europoseł i wiceprezes PiS, skrytykował na Twitterze artystów i dyrektorów teatrów, którzy ubiegają się o rządową pomoc w epoce koronawirusa. „Żenująca jest ta paskudna hipokryzja tych, którzy dziś kpią i szydzą, a jutro pochlipują i proszą o pomoc” – napisał.

"Dziś mówią: to nasze podatki, rząd i wyszydzane przez nas Ministerstwo Kultury muszą nam pomóc, bo my »wielcy artyści« bez ich pomocy zginiemy marnie. Gdzie podziała się ich buta i arogancja? Gdzie ich szyderstwo i rechot?" – komentował w kolejnych wpisach. Szczególnie negatywnie odniósł się do Krystyny Jandy, która prowadzi dwa teatry w Warszawie. "Teraz wyciąga rękę do faszystów" – ironizował Brudziński.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Artyści do Brudzińskiego: "Rząd ani posłowie nie dysponują swoimi pieniędzmi, a pieniędzmi podatników"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

natszo

Data publikacji oryginału:

15.10.2020

Wątki tematyczne