EN

8.07.2020, 17:27 Wersja do druku

Warszawa. "Apollo i Hiacynt" w ramach Festiwalu Mozart Junior w WOK

9.07.2020 o godz. 19.00 zapraszamy na drugi festiwalowy spektakl 1. Festiwalu Mozart Junior „Apollo i Hiacynt”; W. A. Mozarta dostępny na kanałach YouTube i Facebook.

Trzyaktową operę przygotowaną przez studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w koprodukcji z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Historia Apolla i Hiacynta, mimo że jest osadzona w świecie greckiej mitologii, ukazuje siłę przyjaźni, skrajne emocje, sztukę podejmowania trudnych wyborów, poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze dla ludzkości pytania o honor, lojalność, dobro i prawdę. To próba charakterów dla wszystkich głównych postaci w iście mistrzowskim brzmieniu. Geniusz Mozarta zapisany w partyturze „Apollo i Hiacynta” (KV38) przedstawią młodzi artyści z prestiżowych polskich uczelni.

Po spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny na stronie Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej, dlatego zachęcamy do pozostania z nami po obejrzeniu spektaklu.

***

Projekty mają charakter promocyjny. W czasie wyłączenia Instytucji Kultury z powodu COVID-19 służą podtrzymaniu relacji z dotychczasowymi widzami, pozyskaniu nowych odbiorców, prezentują możliwości, jakimi dysponuje WOK oraz zachęcają do zapoznania się z bogatym dorobkiem Opery i odwiedzin po ustaniu pandemii. Czekamy na moment, gdy będziemy mogli gościć Państwa w naszych Teatrach: scena WOK al. Solidarności 76b i Basen Artystyczny ul. Marii Konopnickiej 6. Przypominamy, że bilety na nasze wydarzenia stacjonarne będzie można nabyć bezpośrednio w kasach lub zakupić online po przywróceniu działalności w siedzibie.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne