EN

30.01.2024, 15:18 Wersja do druku

Warszawa. „Apetyt na czereśnie” - premiera w Teatrze IMKA oraz spektakl walentynkowy

„Apetyt na czereśnie” – minimusical oparty na tekście  Agnieszki Osieckiej. Chociaż tekst powstał kilkadziesiąt lat temu to jest aktualny do dzisiaj i ciągle obecny na scenach teatralnych. Warszawska premiera odbędzie się 9 lutego w Teatrze Imka, a kolejny spektakl będzie można zobaczyć 14 lutego.

fot. mat. organizatora

Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, on też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni obojgu nie udał się. Wspominają, dyskutują, kłócą się. Chcą zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka – poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny.  

Atutem przedstawienia są piosenki, które przenoszą ich rozmowę w zupełnie inny wymiar dostępny tylko dzięki tej autorce. 

Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską, aktorkę teatralną, filmową ("Ja Wam pokażę"; "Jutro idziemy do kina") i piosenkarkę, a także Rafała Olbrychskiego, piosenkarza, aktora filmowego oraz pianistkę Lenę Ledoff. 

Czeka ich zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji. 

***

„Apetyt na czereśnie” w Teatrze IMKA, ul. Kocjana 3, Warszawa

Tekst: Agnieszka Osiecka 

Obsada: Maria Niklińska, Rafał Olbrychski 

Przy fortepianie: Lena Ledoff 

9 lutego, godz. 19.00 - warszawska PREMIERA

14 lutego, godz. 19.00 - #WALENTYNKI 

Źródło:

Materiał nadesłany