EN

13.11.2020, 11:54 Wersja do druku

Wałbrzych. Teatr Szaniawskiego nadal wie, jak to zrobić

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego wciąż na pełnych obrotach. W siedzibie trwają równolegle próby do trzech kolejnych produkcji, a nasze spotkania z widzami stały się bardziej intymne i bezpośrednie. Zwracamy uwagę na to, co w doświadczeniu Teatru jest najważniejsze – indywidualny kontakt widza z aktorem, osobiste doznanie. Tym dla nas jest monodram.

"Cudowne i pożyteczne" / fot. Tobiasz Papuczys / mat. teatru

Premiera CUDOWNE I POŻYTECZNE. O SEKSIE, czyli spektaklu Angeliki Cegielskiej, w reżyserii Martyny Majewskiej i tekstem na podstawie bestsellerowej książki Remigiusza Ryzińskiego wydanej przez Wydawnictwo Czarne Spółka z o.o. z siedzibą w Wołowcu „Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu” miała miejsce w piątek, 6 listopada br. Widzowie zaskoczyli nas frekwencją oraz ciepłym przyjęciem monodramu – zwłaszcza na dzień przed ogłoszeniem kolejnych obostrzeń pandemicznych. Owacje na stojąco, pozytywne recenzje i komentarze zachwytu w mediach społecznościowych mówią jasno: mamy dla kogo co wracać.

Zanim jednak Teatr otworzy się dla widzów w pełnej krasie, chcemy zaproponować naszym spektakle w wersji on-line. Na stronie https://live.teatr.walbrzych.pl/ udostępnimy przedstawienia, które w czasie rzeczywistym wydarzać się będą na naszych scenach bez obecności widowni.

Druga premiera tego miesiąca, I TAK ZROBIMY WAM TEATR w reżyserii Seba Majewskiego będzie projektem internetowym, który podejmie tematykę protestu, manifestu, ale przede wszystkim trudnej w okresie pandemii działalności teatrów w Polsce. Tekst spektaklu powstał na podstawie recenzji Przemka Guldy, znanego z prowadzenia cyklu guldapoleca w serwisie Instagram. W filmie/spektaklu zobaczycie cały zespół Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Nasz streamingowy repertuar:

PACJENT 0 - 14.11. / g. 20:00

PANI MORU - 15.11. / g. 18:00

KUMULACJA - 19.11. / g. 19:00

I TAK ZROBIMY WAM TEATR – PREMIERA! – 21.11. / g. 19:00

ŻEGLARZ - 25.11. / g. 19:00

GRACZE. FURMANIUK KONTRA ŁAGANOWSKA KONTRA WÓJCIK - 29.11 / 18:00

Dostęp do każdego ze spektakli: 8 zł (także na premierę!)

Bądźcie z nami!

I TAK ZROBIMY WAM TEATR

działanie online na podstawie instarecenzji Przemka Guldy

Reżyseria: Seb Majewski

Zdjęcia i montaż: Przemysław Tokarski

Obsada: Karolina Bruchnicka, Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Joanna Majewska, Danuta Marosz, Iwona Skiba, Anna Solarek, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Seb Majewski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Czesław Skwarek, Wojciech Świeściak Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

13.11.2020

Wątki tematyczne