EN

23.04.2021, 15:44 Wersja do druku

Wałbrzych. "Pilnie kupię biografię" po raz pierwszy online

Jedna z ostatnich premier Szaniawskiego, PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ, po raz pierwszy będzie możliwa do obejrzenia w streamingu!

fot. Tobiasz Papuczys/mat. teatru

Spektakl rozpoczął wielowątkowy projekt PORCELANA JEST KOBIETĄ, który wpisuje się w obchody ROKU KOBIET w Wałbrzychu. Głównym tematem poszukiwań artystycznych jest przemysłowe dziedzictwo miasta – szczególnie produkcja porcelany na wielką skalę. Teatr pragnie przywrócić pamięć o cichych bohaterkach lokalnej społeczności wałbrzyskiej – pracownicach zakładów porcelany. Twórcy pragną zwrócić uwagę, że próba budowania tożsamości historycznej Wałbrzycha bez uwzględnienia kobiecej narracji jest zwyczajnie niepełna i przekłamana. Opowieści o przemyśle, o wielkich zakładach produkcji i tym, co się z nimi w czasie transformacji stało, to opowieści, które dotyczą wszystkich Polaków. Wśród naszych rodzin i bliskich, niezależnie od miejsca zamieszkania, są osoby, które w wyniku procesów transformacyjnych straciły pracę, których byt na chwilę się zatrzymał, którzy stali się dla historii nieważni. Odkopanie pamięci i śladów po ludziach, którzy pracowali w wałbrzyskich zakładach porcelany rzutuje na całą pamięć naszego kraju – lokalne zakłady są tylko albo aż przykładem, jak wielka polityka i ekonomia potrafi oddziaływać bezpośrednio z obywatelami.

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ to spektakl, którego zadaniem jest zainicjowanie rozmowy o utraconym dorobku miasta. Swoją premierę miał 19 marca i był to ostatni spektakl przed lockdownem grany dla widowni na Scenie Kameralnej. Teraz Szaniawski po raz pierwszy zaprezentuje tę historię w streamingu online. Dodatkowo piątkowy pokaz odbędzie się z angielskimi napisami. Dostęp jedynie 10 zł.

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ / 23.04. / 19:00 / spektakl z angielskimi napisami

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ / 24.04. / 18:00

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ / 24.04. / 20:00

https://live.teatr.walbrzych.pl


Źródło:

Materiał nadesłany