EN

20.11.2020, 14:01 Wersja do druku

Wałbrzych. Nagrody dla spektaklu Teatru Szaniawskiego

Spektakl „Greta i ostatni wieloryb” Doroty Kowalkowskiej i Macieja Podstawnego został wyróżniony w dwóch prestiżowych konkursach.

fot. Tobiasz Papuczys / mat. teatru

Wyzwanie tym razem było o tyle trudniejsze, że każda scena dzieje się w innej przestrzeni, co nie ułatwia płynnego streamingu. Daliśmy jednak radę! Łącznie oglądało nas ponad tysiąc widzów. Nasza ekologiczna baśń zdobyła uznanie:

Jury 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej przyznało nagrodę specjalną dla twórców spektaklu Doroty Kowalkowskiej i Macieja Podstawnego „za konsekwentne wprowadzanie w przestrzeń szkolną teatru o wysokich walorach artystycznych, podejmującego z młodym widzem rozmowę o współczesnym świecie”.

Na 24. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ, nasz spektakl dostał: wyróżnienie za intrygujące połączenie przeszłości i teraźniejszości w spektaklu, którego stawką jest przyszłość naszej planety oraz Atest – świadectwo wysokiej jakości artystycznej, przyznawanej przez polski ośrodek ASSISTEJ.
GRETĘ… można oglądać do końca miesiąca na platformie https://korczak-festival.pl/
Cieszymy się, że pomimo fizycznego braku młodzieży – która jest ogniwem napędzającym fabułę i działania aktorów – udało się oddać klimat i magię podróży.
Zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne