EN
11.03.2022, 08:02 Wersja do druku

Ukraina. Przegląd filmu ukraińskiego rozpoczął się w metrze

W kijowskim metrze, w którym codziennie przed rosyjskimi bombardowaniami ukrywa się 15 tys. osób, wystartował w czwartek przegląd filmu ukraińskiego zorganizowany przez stołeczny wydział kultury oraz Centrum im. Ołeksandra Dowżenki.

Program pokazów na razie nie został ogłoszony. Organizatorzy zapewniają, iż każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż w ramach przeglądu zostanie przedstawiona zarówno klasyka filmowa, jak i filmy, które przed rozpoczęciem wojny można było obejrzeć w kinie. Będą pokazywane filmy dla dzieci i dla dorosłych.

Ciekawostką przeglądu będzie prezentacja filmów krótkometrażowych, które zazwyczaj można obejrzeć na festiwalach filmowych. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich ukraińskich dystrybutorów, którzy chcieliby urozmaicić życie kijowianom ukrywającym się pod ziemią przez rosyjskimi atakami.

Obecnie filmy można obejrzeć na pięciu stacjach metra: „Syrec”, „Dorohożyci”, „Łukjaniwska”, „Plac Lwa Tołstoja” oraz „Drużby Narodów”. Niebawem pokazy pojawią się też na kolejnych dziewięciu stacjach kijowskiego metra.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne