EN

12.09.2022, 15:48 Wersja do druku

Tychy. „Kobieta i życie” z Teatru WARSawy otworzy sezon w Teatrze Małym

17 września o godz. 18:00 spektaklem „Kobieta i życie” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego zainaugurujemy nowy sezon w Teatrze Małym w Tychach.

fot. Kamil Ozimek/mat. teatru

„Kobieta i życie” to sztuka o poszukiwaniu własnej tożsamości. O pragnieniu wolności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu. Tekst zainspirowany złością, żalem, bezsilnością czy niezgodą, ale w geście solidarności. Komentujący aktualną rzeczywistość i wpisujący się w głos kobiet.

Historia życia, która może być zdarzeniem każdej z kobiet. Również jej babki, matki, siostry, przyjaciółki. Kobiecych żyć, splątanych i połączonych w jedną opowieść.

Sztuka o schematach, w które wpadamy i od dziecka „wdrukowuje” się nam w głowy. O życiu w kliszach społecznych. O dorastaniu w poczuciu winy i o wiecznym niespełnionym zaspokajaniu potrzeb…innych ludzi. Niby banalne. Ale właśnie ten „banał” pozwala nam dostrzec w czym wzrastamy i czym jesteśmy wypełniani od dziecka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

***

Reżyseria: JERZY JAN POŁOŃSKI
Asystentka reżysera: JUSTYNA POTASIAK
Obsada: KAMILLA BAAR, POLA DĘBKOWSKA / MARLENA JONASZ, KLAUDIA JANAS, JOWITA KROPIEWNICKA  
Scenografia i kostiumy: KATARZYNA WIERZBA
Muzyka: MARCIN PARTYKA
Projekt plakatu: NATALIA CZARKOWSKA
Zdjęcia do projekcji: MARTA RYBICKA

UWAGA! Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami i wykonawcami, które poprowadzi Paweł Drzewiecki - dyrektor Teatru Małego.
Podczas spotkania ogłoszony zostanie również program 48. Tyskich Spotkań Teatralnych, które odbędą się od 21 do 27 listopada 2022 r.

Spektakl zagramy w ramach 12. Nocy Teatrów GZM.
Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Źródło:

Materiał nadesłany