EN
2.12.2022, 11:22 Wersja do druku

Tychy. Spektakl ponad sprawnościami. Premiera „Wyspy mojej siostry" w Teatrze Małym

3 grudnia o godz. 16 w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami zapraszamy na premierę spektaklu “Wyspa mojej siostry” wg Katarzyny Ryrych w reżyserii Joanny Piwowar-Antosiewicz.

fot. mat. teatru

W oparciu o książkę i cykl rodzinnych warsztatów, które odbyły się w okresie wakacyjnym w Teatrze Małym, dramaturżka  Justyna Lipko-Konieczna, związana z Teatrem 21, stworzyła scenariusz spektaklu,  w którym udział biorą różnorodni twórcy i realizatorzy. Powstała twórcza kooperatywa artystów i artystek skupionych, na co dzień, wokół ŚDS św. Faustyny w Tychach oraz zespołu Teatru Małego, która podjęła się próby stworzenia inicjatywy artystycznej ponad sprawnościami.

Nasz spektakl ukazuje, że inny nie jest ani lepszy, ani gorszy, jest po prostu inny… Pracując twórczo z grupą chcieliśmy nie tylko rozbroić kategorię „inności”, ale przede wszystkim, przyjrzeć się temu, czym są relacje, jak i co je tworzy. Taka perspektywa koresponduje z koncepcją programową zaproponowaną przez Dyrektora Teatru Pawła Drzewieckiego… Siłą książki i mam nadzieję naszego spektaklu jest to, że oswajamy się z odmiennością, ale jednocześnie dobrze się bawimy podążając za tym co spotyka Pippi i Myśkę – podkreśla pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu Joanna Piwowar-Antosiewicz.

Wstęp wolny - obowiązują wejściówki, które można odebrać w kasie Teatru Małego od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00.

Autor: Katarzyna Ryrych

Scenariusz i dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna

Reżyseria: Joanna Piwowar-Antosiewicz

Choreografia: Katarzyna Helena Żeglicka, grupa CHOREON

Scenografia: Marika Wojciechowska

Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Michał Sosna

Występują: Alina Bachara, Anna Białoń, Mateusz Błoński, Halina Czypionka, Paweł Drzewiecki, Maciej Kostuś, Dorota Kusz, Sławomir Kwiotek, Mariusz Malisak, Andrzej Michalak, Arkadiusz Michalak, Patrycja Paluch, Agata Sujka, Rafał Szebesta, Aleksandra Szpura.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Katowice, TVP 3 Katowice, Teatr dla Wszystkich, kulturatychy.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne