EN

6.10.2020, 11:51 Wersja do druku

Trójmiasto. Październik w teatrach: przełożone spektakle, ale nie wszędzie

fot. Joanna Siercha

Trójmiejskie sceny modyfikują swoje plany repertuarowe na nadchodzące dni. Odwołany został Tydzień Chorwacki w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, nie odbędą się pojedyncze pokazy spektakli Teatru Wybrzeże, przełożona jest także premiera "Fidelio" w Operze Bałtyckiej. Planów nie zmienia Teatr Miejski i zamierza realizować repertuar przy 25 proc. obłożenia widowni.

Teatr Muzyczny poinformował, że z powodu pozytywnych wyników testów na covid-19 w zespole Teatru, podjął trudną decyzję o odwołaniu najbliższych spektakli "Hairspray" w dniach 8-11 października oraz "The Big Bang" w dniach 7-11 października. Jak czytamy w komunikacie: "Jest nam bardzo przykro, prosimy o zrozumienie. Już dziś możemy zaprosić na set "Hairspray" w nowym terminie 4-8 listopada 2020. W związku z koniecznością ponownego rozmieszczenia miejsc na widowni, prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt telefoniczny lub mailowy z Biurem Obsługi Widzów do piątku 9.10".

Wprowadzenie czerwonej strefy w Sopocie oznacza zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych. Żółte strefy w Gdyni i Gdańsku wiążą się zaś z nałożeniem kolejnych ograniczeń dla organizatorów wydarzeń kulturalnych. W teatrach udostępnione widzom może być co czwarte miejsce na widowni (nie więcej niż 25 proc. liczby miejsc), co wymusza na teatrach modyfikowanie swoich planów repertuarowych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Październik w trójmiejskich teatrach: przełożone spektakle, ale nie wszędzie

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Magda Mielke

Wątki tematyczne