EN

6.05.2023, 11:32 Wersja do druku

Trójmiasto. Maj melomana: gwiazdy, festiwale i premiera „Księżniczki czardasza”

Inne aktualności

Gdański Festiwal Muzyczny, podczas którego wystąpią laureaci najważniejszych konkursów muzycznych na świecie, Festiwal Kultury Utraconej w Muzeum II Wojny Światowej, Gdynia Classica Nova, Mundus Cantat oraz wiele koncertów z muzyką poważną, operetkową, symfoniczną i kameralną. Majowy kalendarz imprez pęka w szwach, a my podpowiadamy, na które wydarzenia warto zwrócić szczególną uwagę. Pisze Ewa Palińska w portalu trojmiasto.pl.

Tegoroczna, 16. już edycja Gdańskiego Festiwalu Muzycznego, odbędzie się między 19 a 26 maja 2023. Do udziału w koncertach zaproszeni zostali laureaci konkursów o znaczeniu ogólnoświatowym, z którymi festiwal współpracuje od lat.

Podczas inauguracji zagra laureatka II nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu - Meruet Karmenova. Koncert w Gdańsku znalazł się w oficjalnej puli nagród tego konkursu.

Występ na festiwalu znalazł się także w puli nagród Międzynarodowego konkursu im. J. Bramsa, w wyniku czego jego zwycięzcy- Heathcliff Trio wystąpią w Gdańsku oraz, zgodnie z wieloletnią tradycją, podczas Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Maj melomana: gwiazdy, festiwale i premiera "Księżniczki czardasza"

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Ewa Palińska

Data publikacji oryginału:

05.05.2023