EN
6.10.2022, 11:39 Wersja do druku

Toruń. Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”

W dniach 15.10.-21.10.2022 odbędzie się 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” organizowanego przez Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu.

fot. mat. teatru

Tegoroczny Festiwal przebiega pod hasłem: „Jesteśmy!”. Stanowi ono nawiązanie do tak długo wyczekiwanego powrotu do grania spektakli, realizacji rozmaitych przedsięwzięć teatralnych w sposób dotychczas przyjęty, bez obostrzeń, ograniczeń, dystansu.
Podczas 28. MFTL „Spotkania” zobaczymy siedem zespołów teatralnych. Prezentowane przez nich spektakle poruszają takie tematy, jak dorastanie, oswajanie rzeczywistości w sposób sensoryczny, depresja i metody radzenia sobie z nią, humorystycznie podjęta kwestia śmierci.

Tradycyjnie już dobieraliśmy przedstawienia tak, aby w choćby minimalnym stopniu ich tematyka zawierała również zagadnienie odmienności, godzenie się  z nią oraz oswajanie jej.
Od ponad dekady częścią MFTL są spotkania z Teatrem Osób Niepełnosprawnych „Innym Okiem”.  Zetknięcie się z twórczością osób niepełnosprawnych otwiera oczy dziecka na problem zmagania się z chorobą, ale też wytrwałości w pokonywaniu wszelkich barier. W tym roku odbędzie się XVIII edycja niniejszego Przeglądu.

MFTL  ,,Spotkania” to zatem nie tylko tytułowe „spotkania” z różnymi gatunkami, ale przede wszystkim spotkanie z różnymi kulturami, spotkanie z innością, która towarzyszy nam w codzienności. To spotkanie człowieka z człowiekiem na nieco wyższym poziomie energetycznym.

Wszystkie aktualności dotyczące Festiwalu zamieszczamy regularnie w naszych mediach społecznościowych, do odwiedzania których serdecznie Was zapraszamy!
https://www.facebook.com/mftlspotkania
https://www.facebook.com/bajpomorski
www.bajpomorski.art.pl

Spotkajmy się na „Spotkaniach”!

Źródło:

Materiał nadesłany