EN

13.08.2021, 20:14 Wersja do druku

Toruń. Werdykt Przeglądu "Przygrywka 2021"

13 sierpnia 2021 roku jury 5. Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w składzie: Jacek Bończyk, Janusz Grzywacz i Anna Wołek, postanowiło przyznać następujące nagrody.

mat. organizatora

Inne aktualności

Nagrodę finansową w wysokości 8 tys. złotych dla najlepszego dyplomu otrzymuje Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi za spektakl „Historia podwodna” w reż. Wojciecha Kościelnika.

Nagrodę finansową w wysokości 3 tys. złotych dla najlepszego egzaminu otrzymuje Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy za spektakl „Demongiovanni” w reż. Witolda Szulca.

Nagrodę finansową w wysokości 3 tys. złotych dla najlepszej aktorki otrzymuje Karolina Kostoń z Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Nagrodę finansową w wysokości po 3 tys. złotych dla najlepszego aktora otrzymują ex-aequo Daniel Stanko i Michał Darewski z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Jury przyznało także honorowe nagrody specjalne i wyróżnienia.

Nagrody specjalne:

- Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni za wielowymiarowe kształcenie adeptów teatru muzycznego ze szczególnym uwzględnieniem pracy zespołowej.

- Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu za nowatorską filmową formę widowiska muzycznego w spektaklu „Saute” w reż. Piotra Dziubka.

Wyróżnienie:

- Maciej Buszman za realizację filmową egzaminu „Wcięło wiewióra, czyli Eko-strofa z kaszubskiego lasu” z Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Wyróżnienia aktorskie otrzymują (w kolejności alfabetycznej):

1. Alicja Bany - z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy za rolę reżyserki w spektaklu „Demongiovanni”.

2. Klaudia Koścista z Państwowej Wyższej Szkoly Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

3. Barbara Lamprecht z Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni za wykonanie piosenki „Zapytaj mnie czy cię kocham”.

4. Justyna Litwic z Państwowej Wyższej Szkoly Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

5. Iwona Malinowska ze Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie za interpretację utworu „Tango Serenite”.

6. Marta Stalmierska z Państwowej Wyższej Szkoly Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Ponadto jury przyznało pozaregulaminowe wyróżnienia dodatkowe:

1. Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu – za Tryptyk „Dojrzewanie. Uwolnienie.Umieranie” - w uznaniu za ciekawą formę indywidualną oraz autorskie podejście do interesujących kreacji.

2. Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu – za spektakl „Piękna nasza Polska cała” - za imponującą pracę zespołową oraz ciekawą współczesną propozycję interpretacji twórczości Jędrzeja Kitowicza.

3. Studium Wokalno-Aktorskie w Białymstoku - za rzetelny warsztat oraz sprawność zespołową w spektaklu „Dziewczyna jak z bajki”.

Jury wyraża swoje zadowolenie z powodu wysokiego poziomu prezentowanych spektakli podczas 5 edycji „Przygrywki” oraz z przyjemnością dostrzega i docenia nowe formy sceniczne, a także zaangażowanie studentów wyższych szkół artystycznych wykorzystujące ich potencjał i dobrze rokujące na przyszłość.

Źródło:

Materiał nadesłany