EN

20.01.2022, 09:35 Wersja do druku

Toruń. W marcu premiera "Kontrabasisty" w Teatrze Muzycznym

W Teatrze Muzycznym w Toruniu rozpoczęły się próby do premiery monodramu "Kontrabasista" w reżyserii Jacka Bończyka, na podstawie tekstu Patricka Süskinda. Spektakl powstał z okazji 40-lecia pracy twórczej Niko Niakasa. Premiera - 23 marca.

fot. mat. teatru

Sztuka o muzyku, sfrustrowanym otaczającym go światem i samotnością. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się zabawna, jest opowieścią o niespełnieniu, pragnieniu akceptacji i uznania oraz niespełnionych marzeniach. Bohater spędzający czas w czterech ścianach i pełen wewnętrznej pustki, stara się wypełnić go muzyką. Jednocześnie o wszystkie niepowodzenia obwinia instrument – „nieprzydatny mebel”, który jednocześnie kocha i nienawidzi. Przez niego jest zgorzkniałym, niedocenionym artystą… To historia trochę smutna, trochę śmieszna – ale na pewno prawdziwa.

Monodram w reżyserii Jacka Bończyka na podstawie tekstu Patricka Süskinda, autora takich dzieł jak „Pachnidło”, „Historia pana Sommera” czy „Trzy historie i jedno rozważanie”. Niemiecka premiera odbyła się w 1981 roku.

Spektakl powstał z okazji 40-lecia pracy twórczej Niko Niakasa.

Źródło:

Materiał nadesłany