EN

22.07.2021, 10:01 Wersja do druku

Toruń. Urząd marszałkowski rozdał pieniądze ludziom kultury

Inne aktualności

Wybrani artyści z regionu otrzymali stypendium Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Najwyższe to 6,5 tys. zł, najniższe - niecałe trzy tysiące. Na liście jest 16 osób. W tym osiem z Torunia.

Po raz drugi w tym roku Urząd Marszałkowski rozdał stypendia artystyczne. Stypendyści będą mogli wykorzystać pieniądze na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych. W sumie to 75 tys. zł.

W tym rozdaniu wsparcie otrzymało 16 artystów: plastyków, muzyków, filmowców, fotografów, literatów, osób związanych z opieką nad zabytkami i upowszechnianiem kultury. Aż połowa nagrodzonych mieszka w Toruniu.

- Od lat z dumą wspieramy naszych twórców, animatorów kultury i opiekunów zabytków w realizacji ich artystycznych projektów. To konkretne przedsięwzięcia artystyczne, które często by nie powstały, gdyby nie wsparcie samorządu województwa. Nierzadko stypendiami wyróżniamy innowacyjne działania, które po raz pierwszy zaistniały na kulturalnej mapie naszego regionu - zauważył marszałek Piotr Całbecki.

Stypendia przyznawane są dwa razy w roku. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami - mówi Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Urząd marszałkowski rozdał pieniądze dla ludzi kultury. Kto je dostał i ile

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

kad

Wątki tematyczne