EN
07.07.2022, 10:01 Wersja do druku

Toruń. Twórcy i animatorzy kultury odebrali miejskie stypendia artystyczne

Inne aktualności

Prezydent Torunia przyznał stypendia w dziedzinie kultury na II półrocze 2022 r. Wsparcie otrzymało 11 twórców. To wszystkie osoby, które złożyły wnioski w tym naborze. Każda z nich dostała stypendium na drugie półrocze 2022 r. w wysokości 4515 zł.

- Ta finansowa forma wsparcia jest jednym z przejawów mecenatu, który zgodnie z wolą Rady Miasta Torunia, kierujemy do twórców i animatorów kultury potrafiących spełnić rygorystyczne wymagania. Poszukiwaliśmy pomysłów, za którymi stoją między innymi: jakość artystyczna, oryginalność koncepcji, czytelne cele i rezultaty projektu, związane z nim rekomendacje, ale także znaczenie przedłożonego zamysłu dla kultury Torunia – mówił prezydent Michał Zaleski podczas uroczystości w amfiteatrze teatru Baj Pomorski.

 Decyzje stypendialne wraz z prezydentem wręczał radny toruński Piotr Lenkiewicz. Uroczystość wręczenia stypendiów uświetnili swoimi występami wyróżnieni Iwona Zuchniak i Aron Blum.

W budżecie Torunia na rok 2022 na fundusz stypendialny zaplanowano łącznie 135 tys. zł. W I turze z tej kwoty rozdysponowano 76 755 zł na siedem stypendiów całorocznych oraz na trzy stypendia na I półrocze 2022 r. dla osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury.

Kto otrzymał stypendium?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Toruńscy twórcy i animatorzy kultury odebrali miejskie stypendia artystyczne

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tog

Data publikacji oryginału:

07.07.2022

Wątki tematyczne