EN

5.07.2021, 15:35 Wersja do druku

Toruń. Tofifest 2021. Kolski, Majchrzak i Drzymalska ze Złotymi Aniołami, Beata Kawka z Flisakiem

Inne aktualności

W sobotę zakończyła się 19. edycja festiwalu filmowego Tofifest. Poznaliśmy laureatów głównych konkursów i nagród specjalnych. Nagrodę w kategorii On Air otrzymał film "Beasts" w reżyserii Naëla Marandina. Pisze Grzegorz Giedrys w Gazecie Wyborczej - Toruń.

Tofifest przez ostatnie lata odbywał się jesienią. W tym roku organizatorzy zdecydowali jednak o przeniesieniu go na przełom czerwca i lipca. Tegoroczna edycja zaczęła się 30 czerwca i zakończy się w niedzielę, 4 lipca. Później przez jeszcze dziewięć dni najciekawsze propozycje festiwalowe będzie można obejrzeć na platformie wideo na stronie tofifest.pl.

Widzowie w Toruniu zasiedli w salach kinowych w CKK Jordanki, Cinema City i kinie Centrum. Projekcje zagościły także w plenerze – na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w ruinach zamku krzyżackiego.

Gala zamknięcia odbyła się w sobotę w sali koncertowej na toruńskich Jordankach. Poprowadzili ją Szymon Andrzejewski i Jarosław Jaworski. Grand Prix – Złotego Anioła w konkursie głównym - przyznało w tym roku jury w składzie: Arkadiusz Jakubik, Maria Sadowska, Philippe Tłokiński, Piotr Domalewski i Roma Gąsiorowska. Triumfował obraz "Beasts" w reżyserii Naëla Marandina. - Chciałbym podziękować za nagrodę. Jestem bardzo radosny i jednocześnie nieco rozczarowany, że nie mogę być z państwem w Toruniu - mówił reżyser w transmisji internetowej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tofifest 2021. Kolski, Majchrzak i Drzymalska ze Złotymi Aniołami, Beata Kawka z Flisakiem

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Grzegorz Giedrys

Data publikacji oryginału:

03.07.2021 22:15

Wątki tematyczne