EN

29.12.2021, 11:33 Wersja do druku

Toruń. Styczeń w Teatrze Muzycznym

Styczeń w Teatrze Muzycznym w Toruniu zapowiada się niezwykle obiecująco.

fot. mat. teatru

 Już w połowie miesiąca na scenę Pałacu Dąmbskich wracają „Przyjaciele” – parodia kultowego amerykańskiego sitcomu o tym samym tytule. Musicalowe perypetie nowojorczyków do zobaczenia w dniach 13-16 stycznia.

Tydzień później (22-23 stycznia) Teatr zaprasza na „Hemara”. Historie inspirowane satyrycznymi tekstami Mariana Hemara, przeplatane piosenkami jego autorstwa, układają się w muzyczną opowieść o polityce i miłości, które mimo upływu lat nie tracą na aktualności. Aktorzy Teatru Muzycznego w Toruniu śpiewają i sami sobie akompaniują.

fot. mat. teatru

Koniec miesiąca (28-29 stycznia) to powrót do historii Niccolo Machiavellego. Bohater opowieści, jeden z najwybitniejszych umysłów politycznych swego czasu, mistrz podstępu i politycznej intrygi, tym razem ośmiesza ludzką głupotę, która nie zależy ani od stanowisk, ani wykształcenia. Musical napisany został w 1975 roku na zamówienie Teatru Muzycznego w Gdyni. Muzykę skomponował niezapomniany Jerzy Wasowski, a jazz-rockowe aranżacje piosenek Jerzego Wasowskiego opracował Tomasz Lewandowski – kierownik muzyczny przedstawienia.

Więcej informacji na stronie Teatru: https://teatrmuzyczny.torun.pl/

Bilety: http://bilety.teatrmuzyczny.torun.pl:8081/MSI/mvc/pl

Źródło:

Materiał nadesłany