EN
8.07.2022, 18:46 Wersja do druku

Toruń. „Pomiędzy” premiera Młodego Teatru w Teatrze Horzycy

9 lipca o godz. 17:00 na Scenie na Zapleczu odbędzie się premiera „Pomiędzy” . Spektakl "Pomiędzy" jest wynikiem twórczej pracy młodzieży i seniorów - członków i członkiń grupy teatralnej Młody Teatr działającej przy Teatrze.

fot. Ada Sanger / mat. teatru

Inne aktualności

Uczestnicy przez cały sezon spotykali się na cotygodniowych warsztatach, pracując nad warsztatem aktorskim oraz kreatywnością, a spektakl jest zwieńczeniem ich wysiłków. "Pomiędzy" jest autorskim dziełem grupy - od scenariusza, przez scenografię, po muzykę, a opiekę artystyczną nad nim sprawują Katarzyna Peplinska-Pietrzak oraz Wojciech Jaworski.

„Pomiędzy” to opowieść o tym, co wydarza się między nami. Na scenie i w teatrze życia codziennego. Najnowszy spektakl Młodego Teatru to teatralna podróż przez labirynt, w którym szukamy naszej drogi. Czasem gubimy się pomiędzy oczekiwaniami i presją a naszymi pragnieniami. Stoimy przy oknie i patrzymy na świat, który jest po drugiej stronie. Szukamy odwagi, by otworzyć okno i przez nie przejść. Ciągle jesteśmy pomiędzy.

Scenariusz i reżyseria oraz zespół aktorski - Młody Teatr w składzie:
Zuzanna Hillar
Martyna Jaranowska
Janusz Kwasowski
Aleksandra Ławicka
Kinga Łukasik
Aleksandra Matuszewska
Debora Mika
Zofia Papińska
Regina Pietruszewska
Wiktoria Rutkowska
Wiktoria Rywocka
Janina Voit
Agnieszka Włodarczyk

Opieka artystyczna: Katarzyna Peplinska-Pietrzak, Wojciech Jaworski
Muzyka: grupa muzyczna pod opieką Piotra Śnieguły

Projekt Młody Teatr jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne